$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

BOL MANDALİNA TÜKETİN, ÇÜNKÜ!

BOL MANDALİNA TÜKETİN, ÇÜNKÜ!
  • 08.02.2020

mandalina ile ilgili görsel sonucu

MANDALİNA C vitamini zenginidir ve tüketildiğinde kansere yakalanma olasılığını azaltmaktadır. Mandalinada bulunan antikanser özellikli bileşikler olan flavonoidler bakımından çok zengin bir meyvedir. Flavonoidler, kanserli hücrelerin büyümesini ve tümörlerin yayılmasını engellemek açısından oldukça etkilidir. Ayrıca kan pıhtısı oluşmasını engeller, kan akışında düzen sağlar ve kalp hastalıklarının temelinde yatan kötü kolesterolün vücudumuzda artmasının önüne geçer.

Mandalinanın faydaları:

1- Demir emilimine katkı sağlayan mandalina, içeriğindeki antioksidan vasıtasıyla vücuttaki yaraların iyileşmesinde yardımcıdır.

2- İçeriğindeki folat sayesinde kansere neden olabilecek DNA değişimlerini önlemekte faydalıdır. Vücudumuzdaki kırmızı kan hücrelerinin üretimi için folat gereklidir.

3- Mandalinada bulunan potasyum vücudumuzdaki dokular, bütün organlar ve hücreler için önemlidir. Böbreklerimizin, sinirlerimizin, kaslarımızın, sindirim sistemimizin ve kalbimizin çalışmalarını düzenler. Kemik sağlığı açısından da önemli olan potasyumminerali, yeterli miktarda alındığında yüksek kan basıncını önlemede ve felç riskini azaltmakta oldukça önemli ve gereklidir.

4- Önemli bir A Vitamini kaynağı olan mandalina, cilt dokularını yenilemede etkilidir. Ciltteki kırışıklık ve ince çizgiler gibi yaşlanma izlerini gidermeye yardımcı olur. Yaşlanma etkilerini azaltmaya yarayan antioksidan bakımından oldukça zengin bir meyvedir. Bazı kansertürlerine karşı koruma sağlar. Sağlıklı ve parlak bir cilt için kalojen üretimini tetikleyen mandalinayı tüketmenizde fayda vardır.

5- Mandalinayı yüz maskesi olarak da kullanabilirsiniz. Mandalina maskesi hazırlayıp uyguladığınız zaman cilt yağlarını temizler. Mandalinanın 3-4 dilimini çekirdekliyse çekirdeklerinden arındırın. Blenderla ezdikten sonra 1 çorba kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı yoğurt ile karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüz ve boynunuza sürüp 15-20 dakika kadar bekleyin ve soğuk suyla durulayarak temizleyin.Kuru cilt için haftada en az 1, yağlı ciltler için haftada en az 2 defa uygulanabilir.

6- Mandalina zengin bir A vitamini deposudur. A vitamini saç derisinin nemlendirilmesine yardımcı olur. Antioksidan içeriği ile saç kırılmasını önler. Saç bakımınızda yağ varsa bu yağın içine mandalina suyu ilave ederek de kullanabilirsiniz.

Mandalina kabuğundaki faydaları Doktor Ender Saraç anlatıyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ