$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

ER-VAK’LI GENÇLERDEN ALKIŞLANACAK ADIMLAR

ER-VAK’LI GENÇLERDEN ALKIŞLANACAK ADIMLAR
  • 07.11.2016

26-iceri

TOPLUMSAL sorunlara karşı hassasiyet gösteren Erzurum Kalkınma Vakfı Gençlik Komisyonu (Er-Vak Gençlik) yeni dönemde yapmayı planladığı projelerin daha etkin olabilmesi için, harekete geçti. Komisyon, uyuşturucu ile mücadele, kadına şiddet, çocuk istismarı, çevre bilinci, obezite ile mücadele gibi toplumda sosyal duyarlılığa en fazla ihtiyacı olan konularda faaliyetler yapmayı planlıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Gençlik Komisyonu Başkanı Emre Çomaklı ”Geçtiğimiz dönemlerde toplumda sosyal duyarlılığı ve farkındalığı arttırmak amacıyla pek çok proje hayata geçirdik. Bu projeleri genellikle çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik yaptık. Bunları gerek kültür sanat topluluğumuzun geniş kitlelere ulaştığı tiyatro gösterileri ile gerekse konferans ve söyleşiler düzenleyerek yapmaya çalıştık” dedi.

Bu dönem yapacakları faaliyetleri değerlendirerek, bir program planladıklarını kaydeden Çomaklı, şöyle devam etti:

“-Komisyonumuz uzun bir süredir kültür sanat faaliyetleri kapsamında tiyatro gösterileri düzenlemekte ve bu gösterileri ile geniş kitlelere ulaşmakta. Bu alanda yine çocuk oyunlarımız, milli mücadele konulu oyunumuz, çevre bilinci ile ilgili oyunumuz bu dönemde sergilenecek. Diğer yandan kadına şiddet, çocuk istismarı, uyuşturucu ile mücadele ve doğa sevgisi konularında yapacağımız eğitim faaliyetleri olacak. Faaliyetlerimizi daha geniş kitlelere ulaştırmak adına bazı STK’larla ortak çalışmalar yapmayı da planlıyoruz.” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ