$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

ERZURUMLU BAKAN GÖREVDEN ALDI, SAMSUNLU BAKAN TALTİF ETTİ

ERZURUMLU BAKAN GÖREVDEN ALDI, SAMSUNLU BAKAN TALTİF ETTİ
  • 20.10.2017

ERZURUM‘da görev yaptığı 2010’lu yıllarda Numune Hastanesi’ni bölgenin “bir numara hastanesi” haline getiren, ancak Erzurumlu Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından “görevden alınarak” ödüllendirilen(!), önce kızağa çekilen, sonra da İstanbul’da bir hastanede başhekim yardımcısı olarak görevlendirilen Selçuk Bozhalil’e vefayı yeni Sağlık Bakanı Samsunlu Ahmet Demircan gösterdi.

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan, aynı fakültenin Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda ihtisasını tamamlayan Bakan Ahmet Demircan’ın, İstanbul’da adeta pasifize edilen Selçuk Bozhalil’i Tuzla Devlet Hastanesi Başhekimliği’ne ataması, Erzurum’da sevinçle karşılandı.

İKİ BAŞHEKİM DE BAKAN AKDAĞ’IN HIŞMINA UĞRADI ETTİ

Ak Parti’nin iktidara gelmesiyle birlikte Sağlık Bakanlığı koltuğuna oturan ve uzun yıllar aynı görevi sürdürerek, “Türkiye’ni en uzun süreli Sağlık Bakanlığı yapan siyasetçisi” ünvanını alan Prof. Dr. Recep Akdağ, icraatlerine Numune Hastanesi’ni kapatarak başlamış, Erzurum’un sevilen isimleri Numune Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Selçuk Bozhalil ile SSK Hastanesi ile adeta özdeşleşen Başhekim Recep Almacı’yı görevden alarak icraatlarını sürdürmüştü.

“Başhekim kadrosu”na sahip olmasına rağmen, baskıyla İzmir’e gönderilen ve bir devlet hastanesinde başhekim yardımcısı olarak görevini tamamlayan Recep Almacı emekli olmuş, Numune’yi gerçekten numune bir hastane haline getiren Selçuk Bozhalil ise İstanbul’da gün saymaya başlamıştı. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ