$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

KONAKLI TESİSLERİ’NDE HÜZÜN KAMP YAPIYOR

KONAKLI TESİSLERİ’NDE HÜZÜN KAMP YAPIYOR
  • 04.09.2017

YİRMİBEŞİNCİ Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için, Palandöken’e alternatif ikinci merkez olarak inşa edilen ve çuval dolusu para harcanan Konaklı Kayak Tesisleri’nde hüzün kol geziyor.

Yatırımcılara yapılan “gelin otel yapın” çağrılarının sonuç vermediği Konaklı’da tesisler kullanılmadan eskimeye başladı.

Çoğu kar aracının hurdaya döndüğü Konaklı’da, anayolun dışında kalan tali yollar ilgisizlik ve bakımsızlıktan bozulurken, mekanik tesislerin belli bölümlerinin çürüdüğü ve paslandığı belirtildi.

Tesislerin mutlaka elden geçmesi ve bakımlarının yapılması gerektiğini belirten ilgililer, “Ancak şurası da bir gerçek ki, bu haliyle Konaklı’ya harcanacak her kuruş zarardır, boşa gider. Önce tesislere insanların ilgisini çekmek gerekir. Konaklı yanlış bir tercih, hatalı bir yatırımdır. Devletin trilyonları çöpe getmiş, toprağa gömülmüştür” dedi, sorumlularından hesap sorulması gerektiğini de ifade ettiler.

Öte yandan, geçtiğimiz yıl Büyükşehir Belediyesi’ne Palandöken ile birlikte devredilen Konaklı’da, tesislerin kullanımı ve iyileştirilmesine yönelik belediyenin nasıl bir çalışma yapacağı ya da yapıp-yapmayacağı merak konusu oldu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ