$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

SEKMEN VE ESNAF BİRLİKLERİ EL ELE VERDİ

SEKMEN VE ESNAF BİRLİKLERİ EL ELE VERDİ
  • 03.11.2016

43-grup

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (EESOB) üyeleriyle biraraya geldiği toplantıda, sorun dinledi, talepleri not aldı, skıntıları giderme sözü verdi.

Tebrizkapı Çarşısı’nda gerçekleşen toplantıya, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Aziziye Belediye Başkanı Muhammet Cevdet Orhan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci, Genel Sekreter Yardımcıları Ünsal Kıraç ve Selami Keskin ile EESOB Başkanı Rasim Fırat ve oda başkanları katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, oda başkanlarıyla tek tek görüşerek, esnafın sorunlarını dinledi, sıkıntıları tek tek not aldı.

ÇOK MEMNUN KALDIK

EESOB Başkanı Rasim Fırat, toplantının düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e iletti, gösterdiği hassasiyetten dolayı kendisine teşekkür etti.

Yaklaşık 14 yıllık başkanlık döneminde, ilk defa bu kadar sık bir şekilde Büyükşehir Belediye Başkanı ile biraraya geldiğini dile getiren Fırat, sorunların çözümü için çalışmaların yapılacağına inandığını ve el birliğiyle birçok problemin üstesinden gelinebileceğini ifade etti.

ÜRETİM YAPILMALI

Başkan Sekmen de, burada yaptığı konuşmada, üretime dayalı çalışmaların yapılması gerektiğini söyledi. Sekmen, “Kentimizde maalesef üretime dayalı çalışmalar yapılmıyor. Daha çok ticaret ile uğraşıyoruz. Bu da çok önemli, ama gelişmek için üretim şarttır. Gelişmeyi başaran şehirlere baktığımızda üretimi görürüz. Bunu bizimde yapmamız gerekiyor. Esnafların kendi aralarında işbirliği kurması gerekiyor. Bu şekilde kalkınmayı yakalayabiliriz. Biz, her zaman esnafımızın yanındayız. Esnafımızın bizlerden talepleri var. Her zaman gelişim odaklı çalışma yapacağız” diye konuştu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ