$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

TARİHE İNSAFSIZCA ATILAN ÇİRKİN İMZALAR!

TARİHE İNSAFSIZCA ATILAN ÇİRKİN İMZALAR!
  • 06.03.2017

GEÇTİĞİMİZ aylarda, erzurumdanhaberler.com olarak “satışı yasaklansın” diye başlıklar attığımız, ancak “şehri yönetenlerin çok da umursamadığı sprey rezaleti” önlenemez hale geldi. Ne eski, ne yeni yapı dinlemeden, önlerine gelen her yere sprey boya ile yazı yazan “çirkinlik mimarı soysuzlar”, yaptıkları aymazlık ile çoğu insanı zıvanadan çıkardı.

Erzurum’da önüne geçilemeyen “sprey rezalet”in boyutu şehir dışına taştı, tarihi Çobandede Köprüsü’ne kadar ulaştı. Birkaç yıldan beri restorasyonu devam eden ve sanki de “yeniden yapılan” tarihi Çobandede Köprüsü’ne herkesin sahip çıkması, koruması ve kollaması gerekirken, tarihi mekanı gezmeye gelen kimi sefil ruhlu insanların, ellerindeki sprey boyalarla yeni silinmiş, pırıl pırıl hale getirilmiş taşlara acımasızca isimlerini yazması, hemen herkesi isyan noktasına ulaştırdı ve “bu kadar edepsizlik de yeter” dedirtti.

Şehrin hemen tüm yeni ve eski binalarının “sprey zulmü”nden nasibini aldığını belirten vatandaşlar, “Sprey boya ile yazı yazma işini alışkanlık haline getirenler, önlerine ne geliyorsa rezil ediyor. Sadece tarihi binalarda değil, daha yeni yapılmış, dış cephesi son derece gösterişli apartmanlara da acımasızca leke vuran soysuzların yakalanmalarını ve en ağır şekilde cezalandırılmalarını ve hatta binaların temizlik ve bakım paralarının da onlardan tahsil edilmesini istiyoruz” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ