$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

BU ENKAZIN AKIBETİ NE OLACAK?

BU ENKAZIN AKIBETİ NE OLACAK?
  • 05.09.2016

01 virane

ERZURUM’un çeşitli semt ve mahallelerinde, Yenişehir’de ve Dere Mahallesi’nde, vatandaşı evsahipi yapmak niyetiyle yola çıkan, para toplayan, temel atan, ama inşaatları tamamlamayan ve işi bırakan müteahhitlerin arkalarında bıraktığı enkaz ve insan yıkımlarının nasıl tamir edileceği gizemini koruyor. Evsahibi olmak amacıyla birikimlerini son kuruşuna kadar müteahhitlerin avucuna bırakan, ama ev yerine, psikolojik yıkımla, çöküntüyle karşılaşan insanlar, uzun zamandan beri sorunun çözülmesini bekliyor.

Yenişehir’de tamamlanamayan ve kaderine terkedilen New City binaları, “utanç abidesi” olarak orta yerde dururken, Dere Mahallesi’nin göbeğindeki inşaat enkazı da, o kooperatiften evsahibi olmak niyetiyle para ödeyen çok sayıda vatandaşın yüreğini burkuyor, içini kanatıyor.

Gerek New City’den ve gerekse Dere Mahallesi’ndeki enkaza dönen kooperatiften ev almak amacıyla para ödeyenler, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’den soruna çözüm bulmasını bekliyorlar. Dere Mahallesi’nde, şehrin en merkezi yerindeki enkazın temizlenmesini de beklediklerini belirten vatandaşlar, “Erzurum’un içten içe kanayan bu yarasına kim, nasıl müdahale edecek? Sıkıntıyı görmezden gelmek, sorunları halının altına süpürmek, kimseye bir şey kazandırmıyor. Sözkonusu yarım kalmış ve inşaatı enkaza dönüşmüş bu yerler ilçe belediyelerin sorumluluğunda ise onlar, değilse Büyükşehir Belediyesi meselenin üzerine gitsin ve beklentilerimize cevap versin” diyorlar. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ