$ DOLAR → Alış: 7,59 / Satış: 7,62
€ EURO → Alış: 9,01 / Satış: 9,05

BU SERGİ HEM ÖZEL HEM GÜZEL

BU SERGİ HEM ÖZEL HEM GÜZEL
  • 17.01.2021
  
ATATÜRK Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Heykel Bölümü tarafından hazırlanan  Cumhuriyet, Çocuk ve Tuzbuz Heykel Sergisi yarın (18 Ocak) saat 14.00’de açılıyor.
Hava sıcaklığının sıfırın altında 5 derece olduğu Atabuz Müzesi Salonu’nda, Türkiye, Bayrak, Atatürk ve Nenehatun karakterleri üzerinden üretilen buz yontu eserlerin yanında, çocukların temas edebildiği, iletişim kurabildiği oyuna yönelik simgeler yer alacak.
Dünya genelinde Fairbanks, Moskova, Bristol, New York, Jeju Adası ve Harbin kentlerindeki buz müzelerinin Türkiye’deki tek örneği Erzurum’da bulunuyor
Müzenin çok özel bir sanat merkezi olduğunu belirten Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Bulat, “Yaklaşık üç  ay önce, buz yontu çalışmalarını heykel bölümündeki hocalarımız ve yüksek lisans ve doktora öğrencilerimizle birlikte başlattık. Çalışmalarımızın sonucunda ortaya Erzurum’a ait ‘Cumhuriyet ve Çocuk’ temalı eserler çıktı. Açacağımız sergide bu çalışmalarımızın yanında, Seramik Bölümü Öğretim Üyesi Caner Yedikardeş’in de seramik-buz heykel sergisini sanatseverlerin beğenisine sunacağız. Buz yontu projeleri, ileriki günlerde de, Erzurum’un kurtuluşuna yönelik çalışmalarla devam edecek.”
Heykel Bölümü’nün “Cumhuriyet ve Çocuk” isimli karma sergisi ile Seramik Bölümü Öğretim Üyesi Caner Yedikardeş’in Türkiye’de bir ilk’i oluşturacak olan “Tuzbuz” isimli kişisel sergisi iki gün açık tutulacak. erzhaber
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ