$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

BURASI ERZURUM, RAMAZAN EN GÜZEL BURDA YAŞANIR

BURASI ERZURUM, RAMAZAN EN GÜZEL BURDA YAŞANIR
  • 03.06.2017

ORUÇ ayı Ramazana’ın en samimi, en içten ve en güzel şekliyle yaşandığı, insanların dini vecibelerini en rahat şekilde yerine getirdiği şehirlerin başında gelen Erzurum’da, hayat geceyarılarına kadar sürerken, havanın sıcak olduğu günlerde dışarıda semaverler yakılıyor, çay fasılları yaşanıyor.

Vatandaşın yaşadığı Ramazan gecelerine, çoğu zaman Vali Seyfettin Azizoğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de dahil oluyor.

Havanın akşamları hayli soğuduğu Erzurum’da, soğuktan etkilenmemek için Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen pardesüsüne bürünürken, Vali Seyfettin Azizoğlu’nun ceket katına dolaşması, soğuktan etkilenen çoğu genç bürokrat ve koruma görevlisini mahcup ediyor.

Akşamları, fırsat buldukça vatandaşlarla biraraya gelen ve çay yudumlayan Vali Azizoğlu ve Başkan Sekmen, kendilerine iletilen sorun ve sıkıntılara da çare bulmaya gayret ediyorlar.

Ramazan’ın en iyi ve en doğal haliyle Erzurum’da yaşandığına dikkati çeken Vali Azizoğlu ve Başkan Sekmen, “Buralara hiç yolu düşmemiş bir yabancı, Ramazan ayında Erzurum’a gelse, yaşadığımız o doğal mistik ve manevi havanın hemen farkına varır. Erzurum havasının serinliği ile de oruç tutanlar açısından büyük bir lütuf. Batı’nın sıcaklığından ve keşmekeşliğinden usanan insanları Erzurum’a davet ediyoruz” diye konuşuyorlar. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ