$ DOLAR → Alış: 7,24 / Satış: 7,27
€ EURO → Alış: 8,52 / Satış: 8,56

ÇAM DEVİRMENİN SON HALİ!

ÇAM DEVİRMENİN SON HALİ!
  • 06.06.2018

ORMAN müdürlüklerinin ağaçlandırma birimlerinde bin bir özen ve şefkatle üretilen, ekilsin diye de ilgililerine teslim edilen çam fidanlarının dağlarda çevreye savrulduğunun görüntülenmesi, insana “yok artık, bu kadarı da olamaz” dedirtti.

Havaların ısınması, karların erimesi ve tabiatın coşmasıyla birlikte kendilerini doğa’nın kucağına atan, dağlara tırmanan, yürüyüş yapan insanlar, gördükleri çirkinlikler karşısında şaşkına dönüyorlar.

Çevre temizliğine hiç önemin verilmediği, yiyecek artıklarının ve atıkların olduğu gibi bırakıldığı dağlarda, dikilmesi gereken çam fidanlarından yüzlercesinin de çer-çöp gibi çevreye saçıldığını gören vatandaşlar, gözlerine inanamadılar.

Fidanlıklarda üretildikten sonra, itinayla poşetlenerek koruma altına alınan çam fidanlarından yüzlercesinin dağlarda dikilecek yerde çevreye saçılmasına bir anlam veremediklerini belirten gezginler, “İspir’in dağlarında dolaşırken, yüzlerce çam fidanının poşetlerinden çıkartılmadan çevreye saçıldığını görmek bizleri üzdü. Acaba bu fidanlar neden dikilmemiş de böyle çevreye savrulmuş? Bunun bir nedeni olmalı” dedi, yetkililerin haberdan olması için de çektikleri fotoğrafları erzurumdanhaberler.com’a ulaştırdılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ