$ DOLAR → Alış: 5,66 / Satış: 5,69
€ EURO → Alış: 6,35 / Satış: 6,38

DEVLETİN DAĞITTIĞI KOVANLAR HASTALIKLI ÇIKTI

DEVLETİN DAĞITTIĞI KOVANLAR HASTALIKLI ÇIKTI
  • 08.08.2018

ORMAN köylüsünü kalkındırmak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak dağıtılan kovanlar hastalıklı çıktı. Kovanların hastalıklı çıktığını yaptığı başvuruyla tespit ettiren “Dağların Oğlu” ünvanlı Bülent Erkan, diğer kovanlara hastalığın sıçramaması için, önlemini kovanları yakarak aldı.

Yöre köylüsüne dağıtılan kovanlardan istenilen verimi tüm çabalarına karşın alamayan ve bu konuda her yolu deneyen Bülent Erkan, sonunda çareyi kovanlardan aldığı numuneleri inceletmekte buldu.

CEVAP POZİTİF GELDİ

Geçtiğimiz temmuz ayının başlarında devletin verdiği kovanlardan aldığı numuneleri ilgili yerlere teslim eden Bülent Erkan’a, İspir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından cevap geldi.

Numunelerin Erzurum Veteriner Kontrol Enstitüsü’ne gönderildiği belirtinen açıklamada, “Yapılan analiz sonucunda numunelerde Avrupa Yavru Çürüklüğü teşhisi pozitif çıkmıştır” denildi.

KOVANLARI YAKTI

Geçen yıldan bugüne yapmış olduğu harcama ve iyileştirme giderlerinin yaklaşık 4 bin lirayı bulduğunu belirten Bülent Erkan, hastalığın salgına dönüşme ve sağlıklı diğer tüm kovanları etkileme ihtimalinin bulunduğunu kaydetti ve “Rapor elime geçtikten sonra, hastalıklı tüm kovanları yakarak imha ettim. aslında yaktığım kovanlar değil, umutlarım oldu” diye konuştu.

Yaşananlardan sonra, ilgililerin nasıl bir önlem alacağı ve çare üreteceği merak konusu oldu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ