$ DOLAR → Alış: 7,79 / Satış: 7,82
€ EURO → Alış: 9,29 / Satış: 9,33

ERZURUM’UN KADERSİZ BİNASI

ERZURUM’UN KADERSİZ BİNASI
  • 03.09.2017

İLK temeli atıldığında, Mareşal Çakmak Askeri Hastanesi olarak düşünülmüş, inşaatın tamamlanmaya yakın bir zamanında, bu projeden vazgeçilince, Erzurum’un en gözde bölgesinde, milyonlarca lira harcanarak yapılan bina ortada kalmıştı.

Uzun süre “ne olacağı, hangi amaçla kullanılacağı” belli olmayan binaya Atatürk Üniversitesi sahip çıkmış, günün şartlarında ihtiyaca cevap vermeyen Araştırma Hastanesi’ne ek olarak kullanılmak üzere devralınmıştı.

İsmi Aziziye Araştırma Hastanesi konulan bina, uzun süre vatandaşa sağlık hizmeti verdikten sonra, üniversite kampusünde yaptırılan yeni hastane binasının tamamlanmasıyla birlikte boşaltıldı.

Önceki yıl boşaltılan bina kaderine terkedilince, hırsızlar tarafından yağmalanmakla kalmadı, tinercilerin, uyuşturucu bağımlılarının, sarhoşların ve arsızların mekanı haline geldi.

Yenişehir’in girişinde bulunan ve yarını belli olmayan bina Erzurul’un başına bela oldu. Hiçbir kuruluşun sahip çıkmaya yanaşmadığı, yıkılması bile zaman alacak ve milyarlarca liraya malolacak Erzurum’un “hoş olmayan boş” binasını kamuoyunun gündemine erzurumdanhaberler.com olarak bir kez daha getiriyor ve soruyoruz: Ne olacak memleketin hali? erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. osman körükler dedi ki:

    Bu bina sökülmeli yerine yeni modern binalar yapılmalı diyirem bir kısmı kara dayının yaptigi nevsiti ve belediyesinde suça ortak olduğu hak sahiplerine verilmeli

YORUM YAZ