$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

GÜZEL BİR MEKTEPTEN MEZUN OLDULAR!

GÜZEL BİR MEKTEPTEN MEZUN OLDULAR!
  • 22.05.2017

ERZURUM Türk Ocağı tarafından düzenlenen, Türk Ocakları Gençlik Akademisi eğitim programını başarıyla tamamlayan 25 öğrenciye törenle sertifikaları verildi.

Erzurum Barosu konferans salonunda gerçekleştirilen sertifika töreninde bir konuşma yapan Erzurum Türk Ocağı Başkanı Av. Nizam Işık, Gençlik Akademisi eğitim programının 4 dönemden oluştuğunu, 2015 yılında başlayan programın 2017 yılı bahar dönemi ile tamamlanmış bulunduğunu belirtti.

Programın bir diğer adının Milli Mefkure Mektebi (MMM) olduğuna işaret eden Başkan Işık, eğitim sürecinde, akademi gençlerine tarih, Türk Tarihi, Türk-İslam Düşünce Geleneği, sanat, estetik, milli edebiyat, Milliyetçilik ve Temel Kavramlar, Türk Kültürünün Temel Eserleri gibi değişik alanlarda, konunun uzmanı akademisyenler tarafından bir sistem dahilinde eğitim verildiğini ve eğitimlerin alt guruplarla devam ettiğini belirtti ve eğitim programında görev alan akademisyenler ile emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmasında sertifika alan gençlere de hitap eden Işık, “Sevgili gençler, aldığınız bu eğitimle emsallerinizden farklı ve üstün olduğunuzu ilerleyen hayatınızda göreceksiniz. Türk Ocakları gibi şanlı maziye sahip büyük bir aileye mensup olmakla övünün ve kendinize güvenin, edindiğiniz birikimi milli şuurla birleştirerek büyük Türk Milleti’ne önemli hizmetlerde bulunacağınıza inancımız tamdır, bahtınız ve yolunuz açık olsun” dedi.

Türk Ocaklı büyükler tarafından gençlere sertifikaların dağıtılması ile program sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ