$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,63 / Satış: 6,65

İŞİ, GÜCÜ BIRAKTI GAZETECİYİ TEHDİT ETTİLER

İŞİ, GÜCÜ BIRAKTI GAZETECİYİ TEHDİT ETTİLER
  • 07.10.2017

UZUN yıllar Kanal 25 Televizyonu’nda görev yaptıktan sonra, tercihini internet gazeteciliğinden yana kullanan ve yayın hayatına soktuğu Gündem 25’de, özel haberlere imza atmaya başlayan Oktay Fani, sosyal medyada yaptığı paylaşımıyla tehdit edildiğini ve saldırıya uğradığını öne sürdü.

Geçtiğimiz günlerde MNG MALL AVM’nin açılışı için Erzurum’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gözü önünde cereyan eden “Mehmet Sekmen’in yuhalanması” olayını “atlatma haber” olarak sayfasına taşıyan Oktay Fani, bununla da yetinmeyip, Kardelen TV’de Esat Bindesen ile Ayhan Türkez’e gündeme ilişkin değerlendirmeler yapan Mehmet Sekmen’in açıklamalarını da sıcağı sıcağına takipçilerine aktarmıştı.

Aldığı önemli istihbaratlar ile özel haberler yaparak Ak Parti içinde yaşanan gelişmeleri de kamuoyuna duyuran Oktay Fani, sosyal medyadan “suç duyurusu” niteliğinde bir paylaşımda bulundu ve Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şeref Doğan ile aynı birinde çalışan Cengiz Durular ve Büyükşehir Belediye Başkanı’nın Danışmanı Emre Koç tarafından thdit edildiğini öne sürdü.

Fani, verdiği haberinde şu iddialarda bulundu:

İŞTE O HABER

“- Kurumları hakkında yayınlanan haberlere tahammül göstermeyen bazı şahıslar haber portalımız Genel Yayın Yönetmeni Oktay fani’yi evinin önüne kadar takip edip tehdit ve hakaretler ile haberlerinden vazgeçmemesi halinde kendisini yok edeceklerini öne sürdüler. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanı Emre Koç, yine aynı kurumun Basın ve Halkla ilişkiler Müdürü Şeref Doğan ve onun bünyesinde çalışan Cengiz Durular tarafından Genel Yayın Yönetmenimiz Oktay fani’nin evinin yakınlarında aracının önü kesilerek Belediye personelleri Koç ve Doğan tarafından hakaretlere ve tehditlere maruz kaldı.

Gazeteci Oktay fani sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

Gündem25 ailesi olarak halkın haber alma hürriyetine engel olmak maksadıyla bu çirkin saldırıyı yapanları kınıyor, kurum yöneticilerinin gerekli şekilde sorumluları cezalandırmasını bekliyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ