$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

KAPIMIZA GELEN BÜYÜK TEHLİKE

KAPIMIZA GELEN BÜYÜK TEHLİKE
  • 21.03.2020

DÜNYAYI kasıp kavuran koronavirüs tehlikesine karşı önlemler her geçen gün biraz da sıklaştırılıp, alınan önlemlerin dozu artırılırken, virüsün yayılmasına zemin sağlayacak önemli bir uygulamanın halen daha, üstelik de çoğu devlet kurumları eliyle devam ediyor oluşu, insanı hayrete düşürüyor.

Korona tehlikesinin iyiden iyiye kendini hissettirmesiyle birlikte, önce sınır kapılarından bir bölümünün kapatarak ilk adımın atıldığı önlemler zincirine sonraki günlerde yeni halkalar eklendi.

ÇALIŞANLAR TEDİRGİN

Sınır kapılarının tamamen kapatıldığı, yurtdışı seyahatlerin durdurulduğu, okullarda eğitime ara verildiği, maçların iptal edildiği, tüm eğlence yerlerinin kapatıldığı ülkemizde, kargo dağıtım işine “dur” denilmemesi, özellikle işin iç yüzünü iyi bilen kargo çalışanlarını hayrete düşürüyor.

Gerek yurtiçi, gerekse yurtdışından binlerce kargonun hareketliliğine tanıklık eden çalışanlar, gelen malzemeler içinde virüsün bulaştığı paketler olma ihtimalinin hayli yüksek olduğunu belirtiyorlar.

GÖREVİMİZİ YAPMAYA MECBURUZ

Gelen kargoları görevleri gereği zamanında adreslerine ulaştırmak mecburiyetinde olduklarını belirten çalışanlar, bu konuda önlemlerin ivedilikle alınması gerektiğine dikkat çekiyorlar.

erzurumdanhaberler’e konuyla ilgili bilgi veren bir kargo çalışanı, her gün onlarca adrese gittiğini, çok sayıda insanla yüz yüze görüştüğünü ve temas kurduğunu belirterek, “Kargoyu götürüyor, kim olduğunu bilmediğimiz insanlarla karşılaşıyor, hiçbir şey yapmasak imza konusunda çok yakın diyaloğa giriyoruz. Bende virüs olabilir, ya da karşımdaki insan hastadır. Bu alışverişte biri birimize virüs ya da bir başka hastalık bulaştırma ihtimalimiz kuvvetle muhtemeldir. Biz kargocular aslında potansiyel birer tehlikeyiz. Bunun için önlemler alınmalı, nasıl ki uçak yolculuğuna sınırlama getirildi, yurtdışı uçuşlar durdurulduysa, aynı işlem kargo hizmetleri için de yapılabilir” uyarısında bulundu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ