$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

SIRTINDAKİ PALTOYU, ÜŞÜYEN ASKER BABASINA GİYİNDİRDİ

SIRTINDAKİ PALTOYU, ÜŞÜYEN ASKER BABASINA GİYİNDİRDİ
  • 28.12.2017

AĞRI‘da vatani görevini yaparken, sızan gazdan zehirlenen ve birkaç haftadan beri tedavi gördüğü Erzurum’da şehit düşen Jandarma Er İdris Güleç’in memleketine uğurlandığı tören sırasında ilginç bir olay yaşandı. Oğlunun arkadaşı olan ve aynı olayda zehirlenen ve tedavisi devam eden Uzman Çavuş Yılmaz Özden’in babasının soğuktan titrediğini farkeden Mustafa Ilıcalı, sırtından çıkardığı paltosunu acılı babaya giydirdi.

Görenlere “helal olsun” dedirten olay, şehit Er İdris Güleç’in cenazesinin memleketine gönderildiği törende yaşandı.

 Ağrı M Tipi Cezaevi bahçesinde kapatılan su kuyusundan sızan gazdan zehirlenerek Erzurum’a sevk edilen ve 21 gündür tedavisinin sürdüğü hastanede şehit düşen Jandarma Er İdris Güleç’in cenaze törenine katılan Ak Parti Milletvekili Mustafa Ilıcalı, aynı olayda zehirlenen ve tedavisi devam eden Uzman Çavuş Yılmaz Özden’in babası Halil Özden’in soğuktan etkilendiğini hissedince, hiç ikilemeden sırtındaki paltoyu çıkartarak, acılı babaya giydirdi.

Kendisi gibi, cenaze törenine katılan Halil Özden’in yanından ayrılmayan Mustafa Ilıcalı, durumu ciddiyetini koruyan Yılmaz Özden’in Ankara GATA’ya sevkiyle de yakından ilgilendi. Gaziantepli Baba Halil Özden’e, üşümesin diye sırtındaki paltoyu çıkartarak giydiren Ilıcalı’nın bu hareketi, törene katılan herkesten takdir gördü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ