$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,76

ŞİŞEYİ KAPAN, SOLUĞU İSTASYON’DA ALIYOR

ŞİŞEYİ KAPAN, SOLUĞU İSTASYON’DA ALIYOR
  • 05.09.2017

TAKİPÇİLERİMİZDEN gelen, “İstasyon’a son zamanlarda yolunuz hiç düştü mü? Gidin de oradaki rezaleti görün” uyarısı üzerine, objektifimizi çevirdiğimiz DDY Gar Müdürlüğü’nün bahçesi, çöplüğü andıran görünümü ile kanımızı dondurdu.

Kent merkezinde bulunan ve yürüme mesafesinde olduğundan dolayı da herkesin kolaylıkla ulaşabildiği Devlet Demiryolları İstasyonu’nun çevresi ve bahçesi, inanılmaz derecede kötü görünümü ile yürek burkuyor, gören herkesi fazlasıyla üzüyor.

Çevrede bulunan marketlerden aldıkları bira kutuları ve içki şişeleri ile soluğu İstasyon’da alan, ağaçlar altında açtıkları çilingir sofralarında kafayı çeken vatandaşların, giderken, çöplerini olduğu yerde bırakmaları, kısa zamanda “DDY Çöplüğü” oluşturdu.

Erzurum’un her yönüyle en gözde yerlerinden birisi olması gerekirken, bakımsızlığı, kirliliği ve düzensizliği ile iç burkan İstasyon’a el atılmasını isteyen vatandaşlar, hem DDY yetkililerini ve hem de Yakutiye Belediyesi’ni göreve çağırdılar.

Bölgede çok acil şekilde çevre temizliği yapılması gerektiğini belirten vatandaşlar, “Belki kimseye ‘neden içki içiyorsun!’ diye sorulmaz, ama ‘çevreyi kirletmeyin, çöplerinizi giderken beraberinizde götürün’ uyarısı yapılabilir. Böylesi bir uyarı belki bazı tatsızlıkları da beraberinde getirir. Ama çevreyi kirletenlere karşı da bir şekliyle müdahale edilmesi gerekiyor. DDY Gar Müdürlüğü de malına sahip çıksın ve gereken önlemleri alsın, belediyeler de hizmet yapsın ve çevreyi temizlesinler” diye konuştular. erzhaber

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ