$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

TALANDAN MAL KAÇIRILMASIN, NE YAPILMAK İSTENİYORSA BİLELİM

TALANDAN MAL KAÇIRILMASIN, NE YAPILMAK İSTENİYORSA BİLELİM
  • 21.07.2017

ESKİ adı Kırmacı, yeni adı Rabiaana olan, Erzurum’un tarihi birçok mekanına evsahipliği yapan mahallede yıllar önce başlatılan yıkım çalışmalarının ardından “yatışa” geçen Büyükşehir ve Yakutiye Belediyeleri, vatandaştan ciddi anlamda eleştiri alıyor.

Kentsel dönüşüm projesi adı altında Erzurum’un bilinen, tanınmış çoğu mahallesini resmen haritadan silen belediyeler, yıktıklarının yerine yenisini yapamamanın çaresizliğini yaşıyor.

Yıkımdan en çok nasip alan yerlerin başında gelen Kırmacı, Sultan Melik, Veyis Efendi, Hacı Cuma, Gavurboğan ve Kadana gibi mahallelerde başlatılan ve ağır aksak sürdürülen hafriyat alma çalışmaları, merak uyandırdı.

On binlerce metrekare değerli arsanın ortaya çıktığı Erzurum’un adı bile yadigar kalmamış eski mahallelerinde neler yapıldığını merak ettiklerini belirten vatandaşlar, “Sözünü ettiğimiz yerlerde belediyelerimiz hangi pnojeleri uygulayacak? Bunları bilmek istiyoruz. İşin oldu bittiye getirilmesini ve talandan mal kaçırılmasını istemiyoruz” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ