$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,29 / Satış: 7,32

TEKSTİLKENT’TE ÜRETİM BAŞLADI

TEKSTİLKENT’TE ÜRETİM BAŞLADI
  • 21.02.2020

ERZURUM insanının uzun zamandan beri beklediği müjdeyi Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen verdi, Tekstilkent’te ilk üretimin başladığını bildirdi.

Erzurum Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, 2. Organize Sanayi Bölgesi ve Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (KUDAKA) işbirliğinde yürütülen Tekstilkent Projesi kapsamında kurulan fabrikalar, deneme üretimine başladı.

Pasinler yolu üzerindeki 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan ve ilk etapta 2 bin kişinin istihdam edileceği tekstil fabrikalarında, Türkiye’nin tanınmış markaları üretim yapacak.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Büyük bir sevinç ve mutlulukla ifade etmek istiyorum ki; Erzurum’da bir rüyayı daha gerçeğe dönüştürdük. Tekstilkent’te üretime başladık” dedi.

TEKSTİLKENT’İ ANLATTI

Erzurum Valiliği ve KUDAKA ile ortaklaşa yürüttükleri Tekstilkent Projesi’ni anlatan Başkan Sekmen, “Fabrikalarımızı Erzurum-Pasinler çevre yolu üzerindeki 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde kurduk. Kent merkezine sadece 5 kilometre uzaklıktaki fabrikalarımızın her birisi 4 bin 360 metrekare kapalı alandan oluşuyor. İlk etapta asgari 2 bin kişinin istihdam edileceği alanda idari birimler, kreş, yemekhane, showroom, toplantı odası, mescit ve malzeme depoları gibi donatılar da bulunuyor. Yine fabrikalarımız tasarlanırken, ihracat için gerekli fiziki ve teknik altyapı da göz önünde bulunduruldu” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ