$ DOLAR → Alış: 5,99 / Satış: 6,01
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

TERÖRDE BAŞARI BÖYLE Mİ AÇIKLANIR!

Kadir SABUNCUOĞLU
Kadir SABUNCUOĞLU
  • 30.01.2018

Conclusion. UK Essay Help Write can't be recommended to students, as the quality of what they offer isn't up to scratch. The prices are fairly reasonable, but

paper for college http://www.eetp.eu/?best-way-to-start-a-college-application-essay phd thesis on mutual funds dissertation handbook gallaudet

http://www.lyngbyvej102.dk/?persuasive-essay-community-service. Might think that our best writers are so high-flying that there is no chance for you to keep in touch with them during a paper Choose the College Critical Thinking online. We are the market leader in providing essay writing services online. Our claim for this leadership and ARDAHAN’ın Göle, Kars’ın Sarıkamış ilçeleriyle komşu olan Erzurum’un Şenkaya ilçesi, yaklaşık 30 yıldan bu yana terör örgütü PKK’dan çok çekti.
Teröristler, lojistik destek sağlamayan Beşpınarlar Köyü Muhtarı Sinan Sinanoğlu ile karısı Güleser Sinanoğlu’nu 1990’da öldürdü. Yöredeki bu ilk katliamın ardından o dönem Vali olan Emniyet kökenli Mehmet Ağar, Şenkaya’daki operasyonları bizzat yönetmiş ve yuvalanan teröristleri temizlemeyi başarmıştı.
Ancak son yıllarda lanet olası PKK yine azdı. Bölgede yürütülen operasyonlarda istenilen sonuçlar elde edilemeyince bu kez uydurma haberler yazılarak kamuoyu aldatıldı. 2015 yılında Şenkaya kaynaklı olarak haber ajansları tarafından 14 teröristin öldürüldüğü, 5 teröristin sağ yakalandığı ileri sürüldü. Ancak 5’i sağ 19 teröristle ilgili olarak resmi makamlar ‘sessiz’ kaldılar.
Sonunda Şenkaya ormanlarında barınan teröristler, geçen yılın yaz mevsiminde gerçekleştirilen ve dört ay süren başarılı operasyonla temizlendi. Terör örgütü PKK’nın Şenkaya-Göle Sorumlusu olarak kanlı eylemleri gerçekleştiren Zeynel Leblebici adındaki hain ile birlikte 5 terörist güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürüldü.
Başarılı bir operasyonla ilgili olarak detaylar, aylar sonra da olsa meslektaşlarımız Öztürk Akkök’ün ‘Güray Alpar Paşa’ başlıklı yazısında ve Hümeyra Pardeli’nin ‘Şehit karı-kocanın köylüleri korucu oldu’ başlığıyla servis ettiği haberde ortaya çıktı.
Aslında Vali Seyfettin Azizoğlu, bu haberlerle ilgili olarak ipuçlarını, geçen 10 Ocak’ta Çalışan gazeteciler günü nedeniyle Öğretmenevinde verdiği kahvaltıda açıklamıştı. Ancak Vali Azizoğlu’nun o bölgede yaşananları sevindirecek böylesine önemli bir haberi aylar sonra basınla paylaşmasını anlamakta zorlandım. Vali hem “ Bu bölgede millete kök söktüren, eziyet eden, vatandaşı canından bezdiren en önemli eşkıya başı ve ekibini etkisiz hale getirdik. PKK orada bitti” diyor, hem de bunu halka duyurmakta gecikiyor.
Peki bu tutumla o yörede canlarını ortaya koyarak savaşan komutanlara ve Mehmetçiklere haksızlık edilmiyor mu? Operasyon bittikten sonra neden bir basın toplantısı düzenlenmez?
Sonradan öğrendiklerimize bakınca, kamuoyundan saklananların bunlarla sınırlı olmadığını anlıyoruz. İşte diğer detaylar: Teröristlerin karşısına dikilen, hatta meydan okuyan Muhtar Sinan Sinanoğlu ile karısı Güleser Sinanoğlu’na, 27 yıl sonra, geçen Temmuz ayında şehit mezarları yaptırılıyor. Bir de tören düzenleniyor. Törende köy gençleri güvenlik korucusu olmak istediklerini bildiriyor. İçişleri Bakanlığından onay alınıyor ve 17 genç o yörede ilk korucular oluyor.

Looking for a Masters Thesis Eb Starbuck? Don't go anywhere else! The-Essays.com offers the most affordable academic writing help. Don't lose your chance
ZİYARETÇİ YORUMLARI

master thesis proposal on evaluation of primary healthcare watch For Me bibtex thesis phd essay on service of humanity Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

http://www.emediaweb.pl/?masters-thesis-veterinary-public-health - Benefit from our affordable custom essay writing services and benefit from amazing quality begin working on your