$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

VAKIF KATILIM, 25. ŞUBESİNİ ERZURUM’DA AÇTI

VAKIF KATILIM, 25. ŞUBESİNİ ERZURUM’DA AÇTI
  • 01.11.2016

04-vakf

FAİZSİZ bankacılık sektörünün yeni yüzlerinden birisi olan Vakıf Katılım, 25’nci şubesini Erzurum’da, Gürcükapı Polis Merkezi’nin bitişiğinde açtı. Şubenin açılış törenine katılan Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, “Faizsiz bankacılık sektöründe giderek büyüyen bir katılım bankasıyız. Erzurum gibi, mütedeyyin insanların çokca yaşadığı bir şehirde şubemizi açmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Şube Müdürlüğü’ne Aytek Turhan’ın getirildiği Vakıf Katılım’ın, 25’nci şubesini açtıklarını, yıl sonuna kadar sayıyı 30’a çıkartmayı hedeflediklerini belirten Genel Müdür İkram Göktaş, faizsiz bankacılık sektöründe iddialı olduklarının altını çizdi. Erzurum’un 25 plakalı bir şehir olduğunu ve çok hoş bir tesadüf yaşadıklarını belirten Genel Müdür Göktaş, “25 plakalı şehirde 25’nci şubemizi açtık. Umarım şubemiz kent ekonomisinin kalkınmasına katkı sağlar” diye konuştu.

Şubenin açılışı nedeniyle Yönetim Kurulu Üyesi Celalettin Çetinkaya ile birlikte katılan ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, yılının 6 ayını kar ve soğuk altında geçiren Erzurum’a, finans sektörünün kolaylıklar sağlaması gerektiğini söyledi. İş dünyasının ciddi zorluklar yaşadığını, bu zorluğu en iyi de bankacıların gördüğünü belirten Yücelik, “Şehirde banka şubesi sayısı artıyor, ama mevduat ve müşteri sayısı azalıyor. Beyin ve sermaye göçünün süratlendiği ve ilçelerin, köylerin boşaldığı bir bölgede yaşayan insanlar olarak, bu sıkıntıların birlikte önüne geçmemiz gerektiğini düşünüyorum” değerlendirmesi yaptı. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ