$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,63 / Satış: 6,65

YOLUN SONUNU GÖREN GÖZLERİNE İNANAMIYOR

YOLUN SONUNU GÖREN GÖZLERİNE İNANAMIYOR
  • 24.09.2018

ERZURUM‘un son yıllarda aldığı “en prestijli” hizmetlerden birisi olan ve yapımı hızla devam eden Doğu Anadolu Gözlemevi’ne (DAG) uzanan toprak yol, o yolun sonunda devasa çapta bir yatırımın olabileceğine kimseyi inandıramıyor.

Atatürk Üniversitesi ile dönemin Kalkınma Bakanlığı tarafından ortaklaşa yaptırılan ve dövizdeki aşırı tırmanış öncesinde 250 trilyon liraya malolacağı hesaplanan, ancak, tahmini yatırım tutarı neredeyse ikiye katlanan Konaklı’nın Karakaya Tepesi’ndeki Doğu Anadolu Gözlemevi’ne gitmek, çoğu insana “deveye hendek atlatmak”la eşdeğerde görülüyor.

İnşaatı devam eden ve yaklaşık bir buçuk yıl sonra tamamlanacağı düşünülen Doğu Anadolu Gözlemevi, geçtiğimiz hafta içinde bir grup gazeteciye evsahipliği etti.

Dağa, arazili araçlarla ve çok zor şartlar altında tırmanan gazeteciler, “Bu yol, 250 trilyon liralık yatırımın yolu mu” diye düşünmekten kendilerini alamadılar.

Kartalkaya Zirvesi’ne uzanan yolun bir an önce tamamlanmasını bekleyen vatandaşlar ise, “Basından takip ettiğimiz bu önemli yatırımı çok merak ediyoruz. Ancak yolu aşmak, eğer aracınız güçlü değilse, mümkün olmuyor. Bakalım yol ne zaman asfaltlanacak ve ulaşıma elverişli hale gelecek” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ