$ DOLAR → Alış: 18,44 / Satış: 18,51
€ EURO → Alış: 17,76 / Satış: 17,83

EYVAH ÜNİVERSİTE YANIYOR PANİĞİ

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ YEMEKHANESİNDE BUGÜN YANGIN ÇIKTI. ÇIKIŞ NEDENİ HENÜZ BELİRLENEMEYEN YANGINDA YEMEKHANENİN ÇATISI TAMAMEN YANDI. SİYAH BULUTLARIN GÖKYÜZÜNE YÜKSELDİĞİNİ GÖRENLER “EYVAH ÜNİVERSİTE YANIYOR” DEMEKTEN KENDİLERİNİ ALAMADILAR.

EYVAH ÜNİVERSİTE YANIYOR PANİĞİ
  • 20.09.2022

ÇIKIŞ nedeni henüz belli olmayan, göğe yükselen yoğun kara duman nedeniyle gören herkese “eyvah üniversite yanıyor” dedirten yemekhane yangını ucuz atlatıldı.

Ulusal ve yerel medya mensuplarının büyük ilgi gösterdiği, canlı bağlantılarla dünya gündemine taşınan Atatürk üniversitesi Yemekhanesi yangını bugün öğle saatlerinde başladı, rüzgarın da etkisiyle kısa zamanda tüm çatı katını sardı.

Çok yoğun kara dumanların ve alevlerin arşa yükseldiği yangın, korku dolu, ürküten görüntülere sahne oldu.

Başta Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri olmak üzere, Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait ekiplerin de müdahalesiyle çatıda başlayan yangın, yemekhanenin diğer bölümlerine sıçramadan söndürüldü.

Gören herkesin, görüntülere bakarak yaptığı yorumların aksine yangının çatı katının dışındaki bölümlerde çok da fazla zarara yol açmadığı kaydedildi.

Söndürme çalışmalarına katılan tüm ekiplerin yoğun çabaları sonucu iki saat içinde kontrol altına alınan, daha sonra da tamamen söndürülen yangında can kaybının olmaması herkese rahat bir nefes aldırdı.

Soğutma çalışmalarının devam ettiği yemekhane yangınının hangi nedenle çıktığı, yapılan araştırmalar sonrası belirlenecek.

Üniversitelerde eğitime çok az bir süre kala çıkan ve yemekhaneyi kullanılamaz hale getiren yangının neden olduğu hasarın nasıl giderileceği, eğitime başlayacak öğrencilerin yemek ihtiyaçlarının hangi yolla ve nasıl karşılanacağı merak konusu oldu.

Aynı anda 2 bin kişinin yemek yiyebildiği, gün boyu toplamda 15 bin kişiye hizmet verebilen 10 bin metrekare kapalı alana sahip yemekhanenin eski haline kavuşması için çalışmalara ivedilikle başlanacağı ifade edildi. erzhaber

TIKLAYIN İZLEYİN

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ