$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

AKŞENER’İN SAĞLAM KAYA’SI!

AKŞENER’İN SAĞLAM KAYA’SI!
  • 20.05.2021

SON zamanlarda Cengiz İnşaat tarafından işletilmek istenilen taş ocağına karşı kadınların sergilediği direnişle adını çok daha sıklıkla duyuran Rize’nin İkizdere İlçesi’ni ziyaret eden, bu sırada bir grubun tepkisiyle karşılaşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e, güvenlik güçleri ile birlikte Erzurum’dan giden partililer ve Genel Başkan Danışmanı olarak  görev yapan Erzurumlu Zekai Kaya kol kanat gerdi. Taşkınlığı önceden organize edilen Cengiz İnşaat elemanlarının tetiklediği öne sürüldü.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rize’nin İkizdere ilçesini ziyaret etti. İlçede esnaf ziyareti gerçekleştirdiği sırada bazı vatandaşlarla İYİ Parti’li heyet arasında sözlü tartışma başladı. Tartışma, Erzurum’dan giden bir grup partilinin tepki göstermesi üzerine yumruklu kavgaya dönüştü. Danışmanı Zekai Kaya’nın yakın koruması altına aldığı Genel Başkan Meral Akşener’e ağır hakaretlerde bulunan İkizdereliler’e, Erzurum İl Teşkilatı’ndan giden grup sert tepki gösterdi. Akşener’e saldırmak isteyen kişilere karşılık veren Erzurumlu partilileri güvenlik güçleri güçlükle yatıştırdı.

Genel Başkan Danışmanı Zekai Kaya, İkizdere’de organize bir hareketle karşı karşıya kaldıklarını bildirdi. Bir gün önceden, gece sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen, Cengiz İnşaat’a ait şantiyede çalışan işçilerin yol güzergahına tahrik edici pankartlar astıklarını ve halkı galeyana getirmek için çalıştıklarını öne süren Zekai Kaya, “Sayın Genel Başkanımız, saldırganlara rağmen İkizdere’de, ardından da Çayeli’nde ziyaretlerini sürdürdü. Yani bazılarının iddia ettiği gibi gezi yarım filan kesilmedi. Erzurum’dan gelen arkadaşlarımız gereken tepkiyi göstererek gururumuz oldular” diye konuştu. Fotoğraflar: olay53.com’dan alınmıştır. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ