$ DOLAR → Alış: 16,66 / Satış: 16,72
€ EURO → Alış: 17,51 / Satış: 17,58

DEVA PARTİSİ KANTARA ÇIKTI

GENİŞ BİR KESİME PAZAR AKŞAMI İFTAR VEREN DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI VAHİT BİNGÖL, İKTİDARA GELDİKLERİNDE SARSILAN GÜVENİ YENİDEN TESİS ETMEKLE İŞE BAŞLAYACAKLARINI SÖYLEDİ.

DEVA PARTİSİ KANTARA ÇIKTI
  • 25.04.2022

DEVA Partisi İl Örgütü, mevcut siyasi partiler içinde geniş bir kesime iftar vererek önemli bir geleneği yerine getirmekle kalmadı, aynı zamanda girdiği farklı kesimlerden çok sayıda insanı bir araya toplamayı başarmanın zamanda sempati sınavından da geçer not aldı.

Dün akşam Palan Otel’de gerçekleşen, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin’in de katıldığı iftarda İl Başkanı Vahit Bingöl’ü farklı partilerin temsilcileri, iş insanları ve gazeteciler yalnız bırakmadı.

GÜVEN KAYBI OLUŞTU

Kadınlı-erkekli çok sayıda davetlinin katıldığı iftar sonrası bir konuşma yapan ve iktidarın izlediği sosyal ve ekonomik politikaları eleştiren Vahit Bingöl, yapılan yanlışlar yüzünden insanlarda devlete karşı ciddi boyutta bir güven kaybı oluştuğunu belirtti, iktidar olmaları halinde kaybolan güveni tesis ederek işe başlayacaklarını söyledi.

Genel Başkanı Ali Babacan’ın önümüzdeki haziran ayı içinde Erzurum’a geleceğini bildiren Vahit Bingöl, konuşmasında ana başlıklar halinde şu görüşleri sıraladı:

SORUNLAR BÜYÜK

“- Ülkemiz ve insanımız sosyal, siyasi ve ekonomik açıdan çok ciddi ve büyük sorunlarla karşı karşıya bulunuyor. İnsanlar yarınlara olan umutlarını kaybetmiş durumdalar. Ancak bütün bu sorunlar çözümsüz değil. İktidara geldiğimizde; geçmişte yaptığı başarılı çalışmalarla rüşdünü ispat etmiş Ali Babacan yönetiminde biz bu sorunları kısa zamanda çözecek, çözmekle de kalmayacak, tüm bu yanlışların hesabını, o yanlışları yapanlardan soracağız. Bu sözü söylerken, devr-i sabık yaşatacağız demiyorum, ama birilerinin hesap vermesi için de gerekeni yapacağız.”

Genel Başkan Ali Babacan ve yol arkadaşlarının bugüne kadar sergiledikleri tutum, eylem ve söylemleri ile mağdurun yanında yer alacaklarını, yoksulun derdine deva olacaklarını gözler önüne serdiğini hatırlatan Vahit Bingöl, geçtiğimiz aylarda gittiği Diyarbakır’da gördüklerini, yaşadığı hayranlığı hatırlattığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

KENDİ KENDİMİZE YETİYORDUK

“- Erzurum’un dışında kalan çoğu il, Diyarbakır örneğinde olduğu gibi başını almış, gitmiş. O illerin başarılarına alkış tutuyor, Erzurum’un gerilere düşmüş, mazisini arar hale getirilmiş olmasının verdiği hüznü de belirtmeden geçemiyorum. Düne kadar ürettiği ile kendi kendine yeten bir ülke olan Türkiye, bugün her şeyini dışarıdan satın alır hale gelmiş, yerli ve milli üretim diye birşey kalmamış, paramızın alım gücü tamamen tükenmiş, bunun sonucunda da enflasyon canavarı kanımızı emer hale gelmiştir. Ülke olarak, millet olarak biz bu sıkıntıyı hiç hak etmiyoruz. Ankara’da, sayın genel başkanımızın başkanlığında yaptığımız toplantılarda sorun ve sıkıntıları masaya yatırıyor, çözüm yolları üretiyoruz. Hiç endişeniz olmasın. Yol haritamızı belirlemiş durumdayız ekonominin dümenine geçtiğimizde sorunları kısa Zaman’da çözeceğimizi herkes görecek.”

DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyeleri Mustafa Nuri Akbulut ile Sedat Kadıoğlu’nun da katıldığı iftar sonrası, Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, basın mensupları ile bir araya gelerek sohbet etti ve yöneltilen soruları cevapladı. erzhaber

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ