$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

TARİHİ MEKANDAN ÖNEMLİ MESAJLAR

TARİHİ MEKANDAN ÖNEMLİ MESAJLAR
  • 11.09.2016

02-bakan

SAĞLIK Bakanı Recep Akdağ, Yakutıye Medresesi’nde düzenlenen bayramlaşma sırasında yaptığı değerlendirmede, “Mübarek günlerdeyiz. İnşallah acısız, sızısız, terörsüz bir bayram yaşarız” dedi.

Beraberinde Vali Seyfettin Azizoğlu, AK Parti Erzurum Milletvekilleri Zehra Taşkesenlioğlu, Mustafa Ilıcalı, İbrahim Aydemir, Orhan Deligöz ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve 9’uncu Kolordu Komutanı Korgenaral Mehmet Özoğlu olduğu halde Yakutiye Medresesi’ne gelen Bakan Akdağ, yaklaşık bin kişi ile tokalaştı.

Yakutiye Medresesi önünde bir açıklama yapan Bakan Akdağ, “Bayram hep bir araya geleceğimiz gönüllerimizi buluşturacağımız, mübarek günlerdir. Onun için de dua ediyoruz. İnşallah bu bayramı huzur içinde terörsüz şekilde geçiririz. Teröre karşı çok ciddi mücadele devam ediyor. Yurtiçi ve yurtdışında en son Fırat Kalkanı harekatıyla da büyük bir başarı elde ettik. Bu kararlılığımız devam edecek. Teröre destek veren, mali destek sağlayan, ya da farklı şekillerde destek veren belediyelere yeni atamalar yapıldı. Bu, oluşturulmuş olan hukukun bir gereğidir. Belediyecilik vatandaşa önemli bir hizmet alanı. Ama bunun bir şekilde teröre destek mahiyetine dönüşmesini asla kabul edemeyiz, etmeyeceğiz. Bu uygulamalar da bunun bir sonucu” diye konuştu.
HİJYENE DİKKAT EDELİM
“Kurban keserken mutlaka hijyenik şartlarda davranmalıyız. Kurbanlarımızı özellikle il ve ilçelerimizde belediyelerimizin oluşturduğu kesim alanlarını tercih edelim. Aksi takdirde cezaları da var ama cezasından ziyade bu toplumsal duyarlılığı göstermeliyiz. Tabi hayvanlara karşı şefkatli davranmak gerekiyor. Sonuçta insanın bir et ihtiyacı var. Bu ihtiyacı göreceğiz. Ama kurbanlık hayvanlara gerçekten sıkıntı verecek ortamlar asla oluşturmamak gerekiyor. Veteriner kontrolünden geçmiş hayvanları kesmek hususunda dikkatli olmalıyız. Bayramda et tüketeceğiz elbette. Son derece kıymetli bir gıda. Ama bir kerede büyük bir miktarlarda et tüketirsek beraberinde ağır tatlılarla birlikte kendimize, midemize, bağırsaklara zarar da verebiliriz. ya da kronik hastalığı olan vatandaşlarımız bundan zarar görebilir. Elbette et yiyeceğiz, tadacağız ama ölçülü olacağız.” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ