$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

ABDULLAH NEHİR HOCA’NIN TOPÇU SEVDASI

ABDULLAH NEHİR HOCA’NIN TOPÇU SEVDASI
  • 25.11.2018

TÜRK Ocakları’nın geleneksel haftasonu toplantılarında, Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Erzurum Grubu gençleri tarafından verilen  “Felsefe Muallimi Nurettin Topçu” konulu panel ilgiyle izlendi.

Türk Ocağı Erzurum Şubesi’nin organize ettiği toplantıların bu hafta ki konusu “Felsefe Muallimi Nurettin Topçu” oldu. Toplantının 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne denk gelmesi nedeniyle böyle bir panelin düzenlediği kaydedildi.

PANELİ NEHİR YÖNETTİ

Erzurum Barosu Toplantı Salonu’nda gerçekleşen paneli, Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Erzurum Grubu Koordinatörü Abdullah Nehir yönetti.

Erzurum’da, “Nurettin Topçu” dendiğinde akla gelen “ilk” isimlerden birisi olan Öğretmenevi Müdürü Abdullah Nehir’in, Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Programı hakkında tanıtımı ve Nurettin Topçu’nun Muallim hakkındaki görüşlerini anlatan konuşmasından sonar panele geçildi.

TOPÇU’NUN İLGİNÇ YÖNLERİ DİLE GELDİ

Programda; Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğrencisi Ayşegül Solmaz, Nurettin Topçu’da “İrade kavram”ını, Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bolümü öğrencisi Ümmü Berna Kılıç, Nurettin Topçu ve Ziya Gökalp gibi iki büyük üstadın “Maarif Davasına bakışı”nı, Erzurum Teknik Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğrencisi Revşan Eryiğit, Ahlak Düşünürü Nurettin Topçu’da “Mevlana” ve Din görevlisi Abdulnasır Kımışoğlu da Topçu’da “Din Görevlileri” konularını anlattılar.

Yaklaşık bir saat kadar süren panel sonunda, katılıcılara Türk Ocağı Erzurum Şubesi Başkanı Nizam Işık tarafından katılım belgesi takdim edildi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ