$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

AFRİKA’NIN KARA ŞEHİRLERİNİ ŞAHİKA RENKLENDİRECEK

AFRİKA’NIN KARA ŞEHİRLERİNİ ŞAHİKA RENKLENDİRECEK
  • 09.07.2019

ERZURUM‘un yüzakı kuruluşlarından Şahika Boya, “müşteri zincirine” bir halka daha ekledi. Afrika’nın şirin ülkelerinden Somali’yi de listesine dahil eden Şahika Boya, Erzurum’a tam 4 bin 400 kilometre uzağa boya ihraç ederek, önemli bir başarıya imza attı.

“Şahika Boya” dendiğinde, ilk akla gelen isimlerden birisi olan Taner Ardahanlı, Afrika’nın önemli ülkelerinden Somali ile ihracat bağlantısı gerçekleştirmiş olmanın haklı gururunu duyduklarını söyledi.

EUROPAİNT İLE PAZARA AÇILDILAR

Başta Türk Cumhuriyetleri olmak üzere, yakın coğrafyamızdaki ülkelere Erzurum’dan ihracat yaptıklarını belirten Şahika Boya’nın ağabeyi ismi Taner Ardahanlı, ürettikleri Europaint Boya ile Afrika pazarına da açıldıklarını bildirdi.

Europaint’in tanıtımını, “Bu boya Erzurum’da üretiliyor, biliyor musunuz!” sloganıyla yapan Şahika Boya, iki parti üründen birini 4 bin 400 kilometre uzaktaki Somali’ye, diğerini de Gürcistan’a gönderdi.

“AZ” DA OLSA DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR

Ülkenin içinde bulunduğu olumsuz durumdan, ancak üretimin artırılması ve ihracat kalemlerinin çoğaltılmasıyla mümkün olabileceğine işaret eden Taner Ardahanlı, “Erzurum’da üretiyor, ürettiğimiz boyayı 15 ülkeye ihraç ediyoruz. Gösterdiğimiz gayret, öncelikle ülkemiz içindir. Şahika Boya olarak bize ve bizim gibi ‘yerli’ üreticilere ‘az’da olsa destek veren kişi, kuruluş ve yöneticilere şahsım, şirket çalışanlarım ve bizim gibi gayret ve seferberlik içinde olan diğer firma yöneticileri adına şükranlarımı sunuyorum” dedi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ