$ DOLAR → Alış: 7,79 / Satış: 7,82
€ EURO → Alış: 9,29 / Satış: 9,33

BAKAN AKDAĞ: PERSONEL ALACAĞIZ

BAKAN AKDAĞ: PERSONEL ALACAĞIZ
  • 25.08.2016

recep akdag

SURİYE’DE sürdürülen Fırat Kalkanı Operasyonu ile ilgili bilgi vermek üzere Ankara’da basın mensuplarının karşısına geçen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, önümüzdeki aylarda 20 bin personel alımı yapacaklarını bildirdi. “Türkiye, bölgenin kudretli bir devleti olarak elbette kendi halkı için ve Suriye halkı için gerekenleri yapacaktır. Bunu yapmak gerekiyordu, yaptık ve çok da başarılı biçimde gerçekleşti” diyerek Fırat Kalkanı Operasyonu’nu değerlendiren Bakan Akdağ, sözleşmeli personel alımıyla ilgili olarak da “Alımları belki eylül ayına yetiştiremeyebiliriz ama bu sene sonuna kadar 20 bine yakın sağlık personelini inşallah göreve başlatacağız” şeklinde konuştu.

Akdağ, alınacak personelin önemli bölümünün ülkenin 4 ve 5’nci bölgelerinde istihdam edileceğini, çok avantajlı olarak gördüğü bu kadrolara sahip olacak personelin eline çok daha yüksek ücret geçeceğini ifade etti.

ASKERİ HASTANELERİ DEVRALACAĞIZ

Askeri hastanelerin devri konusuna da açıklık getiren Sağlık Bakanı Akdağ, “Devirle ilgili hukuk tamamlandı. O hukuk bize bir ay içerisinde devrin tamamlanmasını söylüyor. Önümüzdeki hafta cuma günü inşallah devri tamamlamış olacağız. Hastaneleri, personelleri ile beraber devralmış olacağız.” dedi.

ZORUNLU NÖBETTE DÜZENLEME

Akdağ, aile hekimlerine zorunlu nöbet uygulamasına yönelik, “Aile hekimlerinin hafta sonları ayda 8 saat zorunlu nöbet tutmasıyla ilgili mevzuatımız vardı. Bununla ilgili mevzuatı değiştirdik, kanuna yazdık. En son yaptığımız torba kanun Cumhurbaşkanımız’da. Cumhurbaşkanımız onaylarsa, aile hekimleri zorunlu olarak ayda 8 saat nöbet tutmak durumunda kalmayacak” hatırlatması yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ