$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,63 / Satış: 6,65

BİNDİĞİMİZ DALI BÖYLE KESİYORUZ!

BİNDİĞİMİZ DALI BÖYLE KESİYORUZ!
  • 24.09.2018

BURASI, Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yaptırılan, uzun yıllar sonra “biz bakımını yapamıyor, koruyamıyoruz” denilerek, doğru bir tercihle Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen, kimileri tarafından “Palandöken”, kimileri tarafından “Tekederesi” olarak adlandırılan, ama asıl adı “Erdoğan Cimilli Göleti” olan, Erzurum ölçeğinde güzel bir yer.

BİRKAÇ AYDA PERİŞAN ETTİK

Yöre köylüsüne katkı sağlasın diye “sulama amaçlı” olarak yaptırılan, bu arada çevresi de ağaçlandırılarak piknik alanı haline getirilen Erdoğan Cimilli Göleti’ndeki çardaklar, fazla değil birkaç ay içinde neredeyse kullanılamaz hale getirildi.

“İnsanlar piknik yapsın, temiz hava alsın, çocuklar oynasın” denilerek, devletin kıt kaynaklarıyla yaptırılan çardaklar ve çevresi pislikten geçilmez hale geldi.

KENDİ KENDİMİZE İHANET EDİYORUZ

Duyarlı her insana, “kar yağsa da bu ayıbın, bu rezaletin üstünü örtse” dedirten çinkinliği, hiç şüphesiz o mekanları kullanan insanlar yapıyor. Mangal yakıp, külünü çimenlerin üzerine döken, karnını doyurduktan sonra, çöp dolu poşetleri olduğu yere bırakıp giden insanlar, aslında kendilerine ihanet ediyor.

Bir markete ait olan ve üzerinde “harca harca bitmez” sloganının yazılı olduğu çöp ve atık dolu poşeti gösteren vatandaşlar, “İşte bizi ve yaptığımızı anlatan bir görüntü. Kendimizin olan değerlerimizi öyle kötü kullanıyoruz ki, harcıyoruz harcıyoruz bitmiyor. Tıpkı bindiği dalı kesen şaşkınlar gibiyiz” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ