$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

BU OKULDA GÜZEL ŞEYLER OLUYOR

BU OKULDA GÜZEL ŞEYLER OLUYOR
  • 31.10.2016

39-kpk

ERZURUM‘un en hareketli, en anlamlı ve farklı uygulamaları ile dikkat çeken eğitim kurumlarının başında gelen 50. Yıl Ortaokulu’nda,  merdivenlerden mesajlar iletilmeye başlanıldı, kapılar adeta konuşur hale geldi.

Okulda göreve başladığı günden itibaren yenilikler peşinde koşan, bir yandan yorğun okul binasını fiziki anlamda düzelten, diğer yandan dar gelirli aile çocukları olan öğrencilerini sosyal hayatın içine adeta itekleyen Müdür Selami Topaloğlu, bir yandan da yardımsever kim varsa kapısını çalarak okula sıra, masa, sandalye, kitaplık, bilgisayar temin etti.

Öğrencilerine aile ortamı oluşturan ve kendileri ile müthiş bir diyalog içine giren Topaloğlu, yenilediği sınıf kapılarına gezginlerin, Türk büyüklerinin resimleri ile birlikte biyografilerini işletti. 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen ve halkın kahramanı haline gelen Şehit Ömer Halisdemir’in fotoğrafını  ve kimlik bilgilerini de öğretmenler odasının kapısına işleten Selami Topaloğlu, okulun merdivenlerini de ihmal etmedi. Her bir basamağa, akılda kalabilecek bilgiler yazdıran, kelimelerin doğru ve yanlış yazılışlarını örnekleriyle sıralatan Müdür Topaloğlu, şunları söyledi:

“- 50. Yıl Ortaokulu’nda göreve başlayalı üç yıl oldu. Bu süre içinde, idareci arkadaşlarım ve öğretmenlerimizle çok güzel işler yaptık. 15 Temmuz darbe girişimini ve yaşadığımız üzücü olayları unutturmamak için hemen her hafta etkinlikler düzenliyor, hafızaları diri tutmaya çalışıyoruz. Oluşturduğumuz demokrasi ağacımıza her gün çocuklarımız yeni yeni çalışmalar asıyor, bilgi kutusuna, sorduğumuz soruların cevaplarını atarak sosyal faaliyetlerin içinde direkt yeralıyorlar. onlardaki heyecan ve istek, bizi de yönetim olarak daha farklı çalışmalar yapmaya itiyor, yenilikler peşinde koşmamızı sağlıyor.” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. SUAT KILINBOZ dedi ki:

    BAŞARILI ÇALIŞMALARINIZI İZLİYORUZ. TEBRİK EDERİM MÜDÜRÜM.

YORUM YAZ