$ DOLAR → Alış: 5,77 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,45 / Satış: 6,47

CAMİLER FOTOĞRAF STÜDYOSU OLARAK KULLANILABİLİR Mİ?

CAMİLER FOTOĞRAF STÜDYOSU OLARAK KULLANILABİLİR Mİ?
  • 17.07.2019

DÜĞÜN fotoğrafçılığı konusunda son zamanlarda sınır tanımayan fotoğrafçıların, gelin ve damat ile yakınlarını camilere kadar sokması, “Camiler fotoğraf stüdyosu gibi kullanılabilir mi?” sorusunu akıllara getirdi.

Erzurum’un en eski mabedi Ulu Cami’de bugün (17 Temmuz Çarşamba) ikindi namazı sonrasında gelin ve damadın uluorta şekilde fotoğraf çekildiğini görenler gözlerine inanamadılar.

Düğün fotoğrafçılarının Ata Botanik Bahçesi’nde başlayan fotoğraf çekimlerini, zaman içerisinde farklı mekanlara taşıyıp, örneğin Abdurrahmangazi Türbesi’nden, Aziziye ve Mecidiye Tabyaları’na varıncaya kadar değişik dini ve tarihi mekanları kullanmasına alışık olan vatandaşlar, Ulu Cami’de de benzeri çalışmalar yapıldığını görünce, “Bu kadarı da fazla” demekten kendilerini alamadılar.

MÜFTÜLÜKTEN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Camiye girmenin, camide bulunurken takınılacak tavır, davranışların bir adabı ve usulü olduğunu bilen vatandaşlar, “Gelin ve damat ikilisi, belki ‘böylesi bir mekanda da fotoğrafımız olsun’ diye düşünmüş olabilirler. Sormak gerekirse; camiler acaba, sanki bir fotoğraf stüdyosuymuş gibi kullanılabilir mi? Bu konuda Erzurum Müftülüğü’nün bizleri bilgilendirecek açıklamalar yapması gerekir. Eğer böyle bir uygulama yaygınlaşırsa, korkarız camilerin manevi havası zarar görebilir” diye konuştular. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ