$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

DAİB BU KEZ DE MOSKOVA’YA ÇIKARTMA YAPTI

DAİB BU KEZ DE MOSKOVA’YA ÇIKARTMA YAPTI
  • 19.09.2017

DAİB MOSKOVA’DA TÜRK GIDA ÜRÜNLERİNİ TANITTI

DOĞU Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB), Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen World Food Moscow Fuarı’na katıldı ve Türk mallarını tanıttı.

Geziye katılan işadamları, Moskova Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı’nda ikili görüşmelerde bulundu, firmalarının ve ürünlerinin tanıtımlarını yaptılar

Gıda sektöründe şekerli mamüller, kuruyemiş, süt ve süt ürünleri içecek mamullerinin yanı sıra gıda ambalaj gibi üretim dallarında faaliyet gösteren işadamları, 3 gün boyunca yapılan çalışmaları sonucunda, önemli iş bağlantıları gerçekleştirdiler.

Programın son gününde Moskova’nın en büyük toptancı yerleşkelerinden birisi olan Food City’i ziyaret eden “DAİB Gıda Kümesi”, inceleme gezisinin yanı sıra Food City yöneticileriyle de bir araya geldi, fikir alışverişlerinde bulundu.

DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, “Gerçekleştirilen bu faaliyetler ile bölgemizdeki firmaların  yurtdışı tanıtımına katkıda bulunuyoruz. Bu gezileri, ihracat yapan şirketlerimizin ihracatlarını daha da artırması, ihracat yapmamış firmalarımızın da, gerek yabancı alıcılarla ticari görüşmeler yapmasını sağlama ve gerekse ürünlerinin dış pazardaki durumunu gözlemlemeleri açısından önemli buluyoruz. Bu tür etkinlikleri devam ettireceğiz. İhracat seferberliğini başlatan ülkemizin hedeflerine ulaşması adına biz de DAİB olarak gereken çabayı gösteriyoruz” dedi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ