$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

DEVLETİN PARASI HARCA HARCA BİTMEZ!

DEVLETİN PARASI HARCA HARCA BİTMEZ!
  • 07.07.2017

TOPDAĞI‘ndaki Aziziye Tabyası’nın “milli park” ilan edilmesinden sonra, dağın çıkışına uygulanan “müthiş proje” görenleri şaşkınlığa sürüklüyor.

Özel bir mimariyle yapılan ve “Erzurum sokağı” olarak adlandırılan, hizmete açıldığı günden beri de bomboş bekletilen binaların ne amaçla yaptırıldığı ve niye bugüne kadar kullanılmadığı merak konusu oldu.

Müze deseniz müzeye, hizmet binası deseniz hizmet binasına benzemeyen binaların, çevre düzenlemesiyle birlikte kaça malolduğunu soran vatandaşlar, “Devletin parası nasıl olsa çok, tükenmez. Tıpkı bir alışveriş merkezinin reklamındaki gibi, harca harca bitmez. Aziziye Tabyası milli park olarak ilan edildi ya. Milli park demek, dört tane kaldırım taşı döşeyip, işe yaramayan böyle binalar yapmak demek mi? Bir yetkili kalkıp, Aziziye’de neler yapılacağını anlatsa, bizler de öğrensek” dediler.

Öte yandan, milli park sınırları dışında bırakılan Mecidiye Tabyası’nda da neler yapılacağı, nasıl bir proje uygulanacağı, tıpkı aziziye’de olduğu gibi, merak konusu oldu.

İşi zamana yaymanın kimseye bir şey kazandırmadığını, Erzurum’a da maddi-manevi zarar verdiğini belirten vatandaşlar, “Bizim şehir olarak zaman kaybına hiç tahammülümüz yok. Ama gelin görün ki, kimse işini zamanında ve süratle yapmıyor. Bu durağanlık niye, anlayamıyoruz” diye feryat ediyorlar. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. ahmett dedi ki:

    ya bide bellemişler kavak ağacı başka ağaç yokmu ? kışın şartlarına uygun

YORUM YAZ