$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

ENGELLİ DADAŞLAR, ENGEL TANIMIYOR

ENGELLİ DADAŞLAR, ENGEL TANIMIYOR
  • 16.01.2019

PALANDÖKEN ‘de düzenlenen ve bugün (16 Ocak) sona eren Özel Sporcular Türkiye Kayak Şampiyonası’nda, “Erzurum’un iki gülü ”Zeynep ve Murat Bingül kardeşler, her zaman olduğu gibi, yine zoru başardı ve ülkemizi Fransa’da 5-11 Mart tarihleri arasında yapılacak dünya şampiyonasında temsil etme hakkı kazandı.

Otizmin en ağır seyreden bir türü ile mücadele eden, anne ve babalarının inanılmaz desteği ve çabası ile zorlukların üstesinden gelmeye çalışan Zeynep ve Murat Bingül kardeşler, “dünyada milli olmuş otizmli kayakçılar” olarak biliniyor.

Sabahın erken saatlerinden itibaren annelerinin nezaretinde, bulabildikleri kayak hocaları ile şampiyonalara hazırlanan Zeynep ve Murat kardeşler, 14-16 Ocak tarihleri arasında Palandöken’de gerçekleşen Özel Sporcular Türkiye Kayak Şampiyonası’nda, kendilerinden yaşça büyük sporcularla yarışarak, bir kez daha parmak ısırttılar.

YALNIZ BIRAKMADILAR

Palandöken’de üç gün süren ve çekişmeli yarışlara sahne olan turnuvanın son gününde, başta Vali Okay Memiş olmak üzere Erzurum protokolünün neredeyse tamamı hazır bulundu.

Engelli olmalarına karşın, engelleri aşmanın ve çok önemli işler yapıyor olmanın bilinci ve mutluluğunu yaşayan Zeynep ve Murat Bingül kardeşler, otizmli insanlara imkan tanınması ve kolaylık sağlanması halinde neleri başarabileceklerini, elde ettikleri başarılarıyla kanıtlamış oldular.

ANA’NIN BÜYÜK FEDAKARLIĞI

Çocuklarının hayata tutunmasını sağlayabilmek için büyük çaba gösteren ve inanılmaz işler yapan, özel hayatını tümden iptal ederek, kendini çocuklarına adayan anne Nesrin Bingül’ün gösterdiği fedakarlığa tanıklık edenler, ortaya konulan mücadele ve elde edilen sonuçların görmezden gelinmemesi gerektiğine vurgu yaptılar.

DEVLET BABA KUCAĞINI AÇSIN

Çocukluk evresini yavaş yavaş geride bırakan ve gençlik dönemlerine doğru yürüyen otizimli kardeşlere, devletin kucak açması gerektiği belirtildi. Milli formayı sırtlarına geçirme başarısı gösteren çocukların, yaşamlarını kolaylaştıracak imkanlarla donatılmaları gerektiği ifade ediliyor.

Şampiyonanın son gününde iki başarılı kardeşi sevgiyle, şefkatle kucaklayan ve kendilerini kutlayan Vali Okay Memiş’ten bu konuda adam atması ve çocuklara “devlet baba”sıcaklığıyla çeşitli imkanlar sağlaması bekleniyor. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ