$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

ERZURUM’UN HER SIKINTISI BİTTİ, BİR UÇAK SORUNU MU KALDI? (Tıkla ve İzle)

ERZURUM’UN HER SIKINTISI BİTTİ, BİR UÇAK SORUNU MU KALDI? (Tıkla ve İzle)
  • 10.12.2019

ERZURUM'UN HER SIKINTISI BİTTİ DE BİR UÇAK SORUNU MU KALDI?

– UÇAK İPTALLERİ, HAVALİMANINDA CAT 3 SİSTEMİNİN OLMAMASI EVİNE EKMEK GÖTÜRMEKTE ZORLANAN VATANDAŞIN UMURUNA MI?- HER SIKINTIMIZ BİTTİ DE, ORTADA SADECE UÇAK SEFER SAYISININ AZALTILMASINDAN KAYNAKLANAN SORUNLAR MI KALDI?- UÇUŞ İPTALLERİNİN EN ÇOK ETKİLEDİĞİ KESİM OLAN TURİZMCİLER, OTEL İŞLETMECİLERİ VE ESNAF ODALARI NEDEN SUSKUN?- NİYE KİMSEDEN SES ÇIKMIYOR DA, SORUN SADECE YEREL BASINDA DİLLENDİRİLİYOR, SADECE SOSYAL MEDYADA TARTIŞILIYOR?- YOKSULLUK, İŞSİZLİK, ÇEVRE VE HAVA KİRLİLİĞİ İLE BENZERİ KONULAR, UÇAK SEFER SAYISININ AZALTILMASINDAN VE BİLETLERİN YÜKSEK FİYATTAN SATILMASINDAN DAHA MI ÖNEMSİZ?

Erzurumdan Haberler paylaştı: 10 Aralık 2019 Salı

 

SON zamanlarda gerek yerel basında, gerek sosyal medyada Türk Hava Yolları’nın (THY) uçak biletlerini sadece Erzurum’a özgü bir olumsuz yaklaşımla yükseltmesinin yanında, Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin (DHMİ) uçak seferlerini en aza indirmesine yönelik tartışmaların başını alıp, gittiği şu günlerde, Duvar Gazetesi’nde konu enine-boyuna ve farklı boyutlarıyla tartışıldı.

VALİ MEMİŞ SORUMLULUĞU ÜSTLENDİ

Kış mevsiminin kendini iyiden iyiye hissettirdiği, zaman zaman oluşan sis nedeniyle görüş mesafesinin ciddi anlamda düştüğü, dolayısıyla uçak seferlerinin iptal edildiği Erzurum’da, havalimanına uçakların iniş-kalkışını kolaylaştıran CAT 3 sisteminin de kurulmaması, eleştirileri beraberinde getirdi. Konuyla ilgili değerlendirmeler özellikle sosyal medyada farklı mecralara çekildi, sonunda işVali Okay Memiş’in, “sorumluluğu üstleniyorum” şeklinde açıklama yapmasına kadar dayandı.

OLAY GEREĞİNDEN FAZLA BÜYÜTÜLÜYOR

Olayın gereğinden fazla büyütüldüğünü programlarında dile getiren Cem Atmaca – Öztürk Akkök ikilisi, “Erzurum’a uçakların gelmemesinin zararını, sıkıntısını en çok hissetmesi gereken kurumların başında hiç şüphesiz Palandöken’deki otel işletmecileri geliyor. Hal böyleyken, otel yönetimlerinden bugüne kadar ne tek kelime açıklama geldi, ne yorum yapıldı ne de itiraz sesleri yükseldi. Bunu anlamak gerçekten zor” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ