$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,76 / Satış: 7,79

HAVADAN İNDİ, “DESTEĞE VE YATIRIMA GELDİM” DEDİ

HAVADAN İNDİ, “DESTEĞE VE YATIRIMA GELDİM” DEDİ
  • 22.09.2017

ERZURUM Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’na (ETSO) aday olan İşadamı Zafer Ergüney’e, “helikopter”i ile “hayırlı olsun” ziyaretine gelen CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, önemli bir yatırımın müjdesini verdi, “Enerji alanında en az 500 kişiyi  istihdam edecek bir yatırımı yapmaya hazırız” dedi.

Erzurum’da Zafer Ergüney ve bazı işadamlarıyla biraraya gelen Tarık Sarvan, güneş enerjisi yatırımları noktasında Erzurum’un önemli bir merkez olabileceğini ifade etti. Zafer Ergüney’in destekleriyle Erzurum’a yatırım konusunda girişimlerde bulunduklarının altını çizen Sarvan, “Zafer bey, Erzurum’a yatırım gelebilmesi için gece-gündüz çalışan değerli bir işadamı. Erzurum’a yatırım için çalışıyoruz. Bu konuda önemli projelerimiz var. Hem Zafer Bey’e ETSO adaylığına hayırlı olsun demek, hem de bu yatırımları tekrar masaya yatırmak için Erzurum’a geldim” dedi.

“TEK BAŞIMA DA YAPARIM!”

CW Enerji olarak, güneş enerji sistemleri sektöründe gerek Almanya’da gerekse Türkiye’de yatırımlarının bulunduğunu belirten Sarvan, “Erzurum artık eskisi gibi değil. Ulaşım çok kolay. Komşu ülkelere yakın bir ilimiz. Güneş enerji panellerinin üretiminin yapılacağı bir fabrika düşünüyoruz, en az 500 kişi istihdam edecek bir proje bu.  Benim firmamın bu yatırımı buraya tek başına yapma gücü var. Ancak ben istiyorum ki, Erzurum’da bu sektörde iş yapan bir çok firmamız ortak olsun. Birlikte yapalım. Ben de CW Enerji olarak her türlü desteği vermeye hazırım” diye konuştu.

“ GEREKLİ GİRİŞİMLERDE BULUNDUK”

Yatırım için daha önce de girişimlerinin olduğunu ve gerçekleşmediğini de ifade eden Sarvan, “Bugün Erzurum’un herhangi bir yerinde, bir dağın yamacında yer verilsin hemen bu fabrikayı kuralım. Bugün kuracak kapasitemiz ve gücümüz var. Biz bakanlığa izinler için gerekli başvuruları yaptık. İnşallah bu büyük yatırımı bu memlekete kazandıracağız” şeklinde konuştu.

ERGÜNEY: TEK DERDİMİZ ERZURUM

ETSO Başkan adayı İşadamı Zafer Ergüney ise Tarık Sarvan’ı Erzurum’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Bizim tek derdimiz Erzurum. Bu şehre yatırım getirmek. Bu şehri layık olduğu yere taşımak. Bu projeyi yıllar önce de gündeme getirdik ama kimse destek vermedi ve yapamadık. Şimdi inşallah bu yatırım bu şehre gelecek” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ