$ DOLAR → Alış: 5,36 / Satış: 5,38
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

KAÇ MİLYON METREKARE ASFALT DÖKMÜŞTÜNÜZ?

KAÇ MİLYON METREKARE ASFALT DÖKMÜŞTÜNÜZ?
  • 11.03.2018

BURASI şehrin merkezinde, Yakutiye Belediyesi’ne en çok üç yüz metre mesafede bir alan. Açık otopark olarak kullanılan, aynı zamanda İsmetpaşa İlkokulu öğrencilerinin de yolu olan “sulu alan”ı görenler, “Buraya asfalt dökmek, çocukları çamurdan kurtarmak çok mu zor” demekten kendilerini alamıyorlar.

Önceleri alışveriş merkezi olarak kullanılırken, şimdilerde bir dersaneye kiralanan TEKAY binasının yanındaki boş alan, çevre esnafı tarafından otopark olarak kullanılıyor.

Aynı zamanda bitişiğindeki İsmetpaşa İlköğretim Okulu’ndaki öğrencilerin sık kullandığı bir mekan olarak da bilinen otoparkın zeminindeki su dolu çukurlar, gelip geçen herkese sıkıntılı anlar yaşatıyor.

BAŞKANLARA ÇAĞRI

Yakutiye Belediyesi’ne çok yakında bulunan ve hem araç sürücüleri ve hem de yayalar tarafından yoğun şekilde kullanılan otoparkın neden görmezlikten gelindiğini anlamadıklarını belirten yöre sakinleri, “Parkın zemini çok kötü. Su dolu çukurlara düşen araçlar, yanlarından eğer bir yaya geçiyorsa, tepeden-tırnağa çamura boğuyorlar. Geçit vermeyen çukurlar, okul giriş-çıkışlarında minik öğrencilere de ciddi sıkıntı yaşatıyor. Bilbordlara ‘milyonlarca metrekare asfalt döktük’ diye reklam veren sayın belediye başkanlarımıza rica ediyoruz. Gelsin birkaç kamyon asfalt da buraya döksünler” diyerek çağrıda bulundular. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ