$ DOLAR → Alış: 5,35 / Satış: 5,37
€ EURO → Alış: 6,08 / Satış: 6,11

MÜZE VE KÜTÜPHANE İŞİNDE İŞLEM TAMAM

MÜZE VE KÜTÜPHANE İŞİNDE İŞLEM TAMAM
  • 10.01.2018

DÜNYA Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Erzurum’daki basın mensupları ile kahvaltı sofrasında  buluşan Vali Seyfettin Azizoğlu, geçtiğimiz yıl içinde yapılan çalışmalarla ilgili olarak da bazı bilgiler aktardı, “Erzurum Müzesi’nin yerini değiştiriyoruz. Üç Kümbetler’in bulunduğu bölgede, Vali Hafızpaşa ilkokulu’nun yerinde çok görkemli bir müze yapacağız” dedi.

Kentsel dönüşüm nedeniyle çevredeki binaların yıkılmasından dolayı öğrencisiz kalan Vali Hafızpaşa İlkokulu Binası’nın atıl duruma düştüğünü, 2 dönüm büyüklüğündeki okul arsasına, Yakutiye Belediyesi’nin de 7 dönüm katkı yaptığını belirten Vali Azizoğlu, konuyla ilgili gelişmeleri şöyle aktardı:

TEMELLERİ ATACAĞIZ

“- Erzurum Müzesi’nde işlem tamam. Müzenin planı, projesi her şeyi ile hazır. Erzurum’a çok hoş bir de kütüphane kazandırıyoruz. Kütüphane için de önceden yerini belirlediğimiz MNG AVM’nin karşısındaki, halk arasında ‘Tohumislah’ olarak bilinen alanda temeli atacağız. Erzurum’un bir kültür merkezine ihtiyaç duyduğu hepimizin malumu. Böylesi bir merkez bugüne kadar hele de erzurum gibi bir medeniyet şehrinde neden yapılmamış, anlaşılır gibi değil. O merkez için de girişimde bulunduk ama olmadı. Kalkınma Bakanlığı, öyle zannediyorum ki, taleplerimizi değerlendirecek ve gerekli izni verecek. Kütüphane ile birlikte kültür merkezi projesinin temelini birlikte atacağımızı umut ediyorum.” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ