$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

NE BASIN TOPLANTISI YAPTI, NE İFTAR VEREBİLDİ

NE BASIN TOPLANTISI YAPTI, NE İFTAR VEREBİLDİ
  • 07.06.2017

BÜYÜKŞEHİR Belediye Erzurumspor’da, Ali Demirhan dönemi resmen bitti. Dün geç saatlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile görüşen Ali Demirhan, “Samimi bir görüşme yaptık, kendisine her şeyi olduğu gibi anlattım” derken, BB Onursal Başkanı Sekmen’in, Demirhan’dan herhangi bir talepte bulunmadığı ve kendisine “kal” demediği öğrenildi.

BB Erzurumspor’un “müstafi” Başkanı Ali Demirhan, dün sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımda, uçakla Erzurum’a geleceğini duyurdu.

İlerleyen saatlerde, basın kuruluşlarına, iftar ve basın toplantısı daveti mesajı iletildi. BB Erzurumspor Kulübü tarafından yapılan davette, “Kulüp Başkanımız Ali Demirhan” ifadesi dikkatlerden kaçmadı.

İstifa eden ve BB Erzurumspor Kulübü ile resmi bir bağı olmayan Ali Demirhan’ın, basın toplantısını “kulüp tesisleri”nde yapacağını duyurması, yine iftar yemeği için de aynı tesisleri tercih etmesi, bir başka tartışmanın fitilini ateşledi.

ÖNCE DAVET, SONRA İPTAL

İftar yemeği ve basın toplantısına davet mesajından bir süre sonra, yine gazete ve ajansların haber merkezlerine bir bilgilendirme mesajı daha gönderildi. Yine Erzurumspor Kulübü’nden gönderilen mesajda iftar programı ve basın toplantısının iptal edildiği duyuruldu, “Daha sonra yapılacak olan basın toplantısının bilgisi sizlere verilecektir” dendi. Ancak geçen süreçte, yeni bir basın toplantısı daveti basın kuruluşlarına gönderilmedi.

HELALLEŞTİK, ÖYLE AYRILDIK

Bu gelişmeler çoğu insanın kafasını karıştırırken, Ali Demirhan, Erk Haber’e yaptığı “özel” açıklamada, “Mehmet Sekmen ile helalleşerek ayrıldık” dedi.

Görüşme öncesi tesislerde, kendisi ile birlikte hareket eden yönetim kurulu üyesi arkadaşları ile biraraya gelen ve vedalaşan Ali Demirhan, iftar yemeği ve basın toplantısının iptal ediliş nedenini, “Onursal Başkanımız Mehmet Sekmen ile görüşmeden, açıklama yapmamızın doğru olmayacağını düşündük” diye açıkladı.

Sekmen ile akşamın ilerleyen saatlerinde bir görüşme yapan Ali Demirhan, toplantı sonrası, aynı haber sitesine şunları söyledi:

“- Her şeyi açık açık konuştum. Sayın Sekmen’e kendisiyle en ufak bir sorunlarının olmadığını, görev süreleri boyunca kendisinden hep destek gördüğümüzü anlattım. Ancak kendisi dışında gelişen şartlar olayı buralara kadar getirdi. Ayrılma kararı sonrasında, kendisinden sadece bir isteğim oldu. O da, başkanlığı bırakıp gittikten sonra, kendisini istemeyen çevrelerin şerefim ve haysiyetime halel getirecek iftiralarına fırsat vermemesidir. Biz işimizi dürüstçe yaptık ve bize yakışan bir şekilde gidiyoruz. Erzurumspor’un da, Erzurum’un da yine hizmetinde devam edeceğiz. Görüşmemizi de birbirimize sarılacak, bir abi-kardeş gibi noktaladık.”

“GÖREVE DEVAM ET” DEMEDİ

Öte yandan, yine Erk Haber’in bildirdiğine göre, “Başkanım, bu şartlarda başarılı olmamız, Erzurumspor’a katkı sağlamamız mümkün değil. Bu şartlar altında görev yapamam. Eğer böyle devam edecekse, ben ayrılık kararında kararlıyım” diyen Demirhan’a, Mehmet Sekmen’in “geri dönmesi” için bir şey söylemediği ve “Bırakmak senin kararın, nasıl istiyorsan öyle yap” dedi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ