$ DOLAR → Alış: 7,79 / Satış: 7,82
€ EURO → Alış: 9,29 / Satış: 9,33

SOSYAL MEDYA’DAN YÜKSELEN İTİRAZ, ZİYAFETİ İPTAL ETTİRDİ

SOSYAL MEDYA’DAN YÜKSELEN İTİRAZ, ZİYAFETİ İPTAL ETTİRDİ
  • 15.12.2016

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi tarafından, yarın cuma namazı sonrasında Havuzbaşı Kent Meydanı’nda verileceği duyurulan balık ziyafeti etkinliği, vatandaştan gelen itirazlar üzerine iptal edildi.

erzurumdanhaberler.com’un duyurduğu ziyafet haberi, sosyal medyada ciddi yankı buldu. Halep başta olmak üzere İslam Dünyası’nda yaşanan savaş ve sıkıntılara rağmen, balık, ekmek ziyafeti çekilmesinin son derece yanlış olduğunu belirten vatandaşlar, “Balığa, ekmeğe verilecek parayla çocuklar için hazır bez ve mama alınsın, Halep’e gönderilsin” önerisinde de bulundular.

Vatandaştan yükselen çığlığa kayıtsız kalmayan Büyükşehir Belediyesi, balık, ekmek ziyfafetini iptal ettiğini açıkladı.

Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Şahin tarafından saat 21.47’de yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“- Ülkemizde yaşanan terör olayları ve İslam Coğrafyası’nda cereyan eden üzücü hadiselerden ötürü, Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak planladığımız tüm organizasyonları iptal etiğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Yetkililer, yarın dağıtmayı planladıkları 3 bin adet balığı da üniversite öğrencilerine ikram edilmesi için, Yurt-Kur Müdürlüğü’ne gönderdiklerini belirttiler. erzhaber

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ