$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

TEKLİF, ALTIN TEPSİ İÇİNDE ANKARA’DAN GELDİ!

TEKLİF, ALTIN TEPSİ İÇİNDE ANKARA’DAN GELDİ!
  • 08.11.2016

43-ozlm

ALMAZ, ANKARA’DAN İKİ ÖNEMLİ MÜJDE GETİRDİ

KISA bir süre önce Kültür ve Turizm İl Müdürü olarak göreve başlayan ve işe çok hızlı giren Cemal Almaz, toplantı için gittiği Ankara’dan iki önemli haber ile döndü. Almaz, il müdürleri toplantısında, “Erzurum’a iki önemli yatırım yapmak istiyoruz. Bize bir an önce yer bulun” uyarısı aldığını ve çok mutlu olduğunu hatırlattı, “Bakanlığımız birisi bir milyon kitaplı bir kütüphane ve bir de kültür merkezi yaptıracak. Bunun için elimizi çabuk tutmamız ve mayıs ayına kadar yer tespiti yapıp, bakanlığa bildirmemiz gerekiyor gerekiyor” dedi.

MAYIS AYINDA İNŞAAT BAŞLAR

Geçtiğimiz hafta, kültür ve turizm il müdürlerinin Ankara’da toplantıya çağrıldığını hatırlatan Cemal Almaz, “Toplantıda, ilgili genel müdürler, Erzurum’a bir kültür merkezi ve bir de kütüphane yapacaklarını söylediler. Kulaklarıma inanamadım ve inanılmaz derecede mutlu oldum” diye konuştu. Yer tespiti yapılması halinde, bakanlığın mayıs ayında inşaatların temellerini atıp, çalışmaya başlayacağını belirten Almaz, bunun için belediye başkanlarının harekete geçmesi gerektiğine işaret etti.

KÜLTÜR MERKEZİ, HEPİMİZİN ÖZLEMİDİR

Erzurum’un çok uzun zamandan beri bir kültür merkezi beklentisinin olduğunu, ancak bu beklentinin şimdiye kadar gerçekleşemediğini vurgulayan Kültür ve Turizm Müdürü Cemal almaz, “Fırsat şimdi ayağımıza kadar geldi. Bu fırsatı kaçırtmamalı ve hiç vakit kaybetmeden harekete geçmeliyiz. Erzurum’da kültür merkezi ve kütüphane yapılabilecek kıymette yerlerimiz var. Ancak konu bizim dışımızda. Tabi böylesine önemli yatırımların nereye yapılması gerektiği önemli. Bunun için Erzurum’u yönetenlerin ve siyasi erkin karar vermesi gerekiyor. Konunun kamuoyunda da tartışılarak, en doğru kararın verileceğine inanıyorum” diyerek, beklentilerini dile getirdi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ