$ DOLAR → Alış: 8,16 / Satış: 8,20
€ EURO → Alış: 9,71 / Satış: 9,75

BURADA DOĞDU, BURADA ÖLDÜ

BURADA DOĞDU, BURADA ÖLDÜ
  • 07.11.2020

GÖREV süresinin sonunda Ankara’da kalmayan, ya da  diğer emekli milletvekilleri gibi İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa başta olmak üzere başka şehirleri tercih etmeyen, yine memleketine dönen ve bu anlamda bir ilki oluşturan, dolayısıyla Erzurum milletvekilleri içinde “unutulmaz” hale gelen Refah Partisi 19’uncu Dönem Milletvekili Şinasi Yavuz gibi, o da, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde albay rütbesine kadar yükseldi, emekli olduktan sonra memleketine döndü, karı, kışı, soğuğu bahane etmeden, gönül rahatlığıyla  memleketinde son nefesine kadar yaşadı ve 83 yaşında ölme onuru ve huzurunu yakalayan bir Dadaş olarak Asri Mezarlık’a, aile kabristanına defnedildi Murat (Özgürler) ağabeyi.

O BİR DERE MAHALLELİ’YDİ

Aslen Dere Mahalleli olan, ata, dede komşumuz rahmetli Şaban amcanın büyük oğlu Murat ağabeyinin varlığından biz yıllar sonra haberdar olduk. Subay olduğu için hep başka şehirlerde, kışlalarda, karargahlarda görev yapan, düzgün fiziği ve uzun boylu haliyle elinden öpülesi, asalet timsali anası Kadriye ablaya daha çok benzeyen Murat ağabeyiye biz mahallenin çocukları, izne geldiği dönemlerde rastlar, kendisini hayranlıkla izlerdik.

YUMUŞAK TAVIR ÇOK YAKIŞIRDI

Mahalle eşrafından Kadriye ve Şaban amca çiftinin dört oğlundan en büyüğü olan Murat ağabeyde, askerlere çok yakışan o sert mizacın aksine hep naif, sevecen (Mevkidaşı, TSK Mehmetçik Vakfı Erzurum Şube Başkanı olarak iz bırakan, güzel çalışmalar yapan ve Erzurum’da yaşamayı tercih eden Sabri Topdağı Albay da öyledir) karşısındakine hoşgörüyle bakan ve o şekilde yaklaşan olgunlukta bir babacan tavır neşv-ü nema bulmuştu.

4 KARDEŞİN EN BÜYÜĞÜYDÜ

Erzincankapı esnafından Camcı Metin ve Bayındırlık’tan emekli Suat ağabeylerin büyüğü olan 3 çocuk babası Murat ağabeyinin en küçük kardeşi Fuat ağabeyi, kardeşlerden çok sonra dünyaya gelmiş, onlardan çok önce ahiret yolculuğuna çıkmıştı. Yeri gelmişken ona da anası ve babasına da Allah’tan rahmet diliyorum.

Son zamanları hayli sıkıntılı geçen, önce düşerek kalça kemiğini kıran, hastanede tedavi görürken bu defa virüs illeti ile burun buruna gelen, tam “iyileşti” dendiği sırada vadesi yeten ve son yolculuğuna dün, bir bayram gününde, cuma zamanında omuzlarda uğurlanan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yıllarca hizmet etmiş bir şerefli subayına, “bizim” Dere Mahalleli Murat ağabeyimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Albay Murat Özgür’ler ağabeyinin mekanı, makamı cennet olsun, sevenlerinin ailesinin başı sağolun.

Öztürk Akkök – Erzurum

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ