$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

ÇİFTELER’DE ÇİFTE REZALET SON BULDU

ÇİFTELER’DE ÇİFTE REZALET SON BULDU
  • 29.08.2016

çifteler lamba

RESTORASYONU tamamlanmasına rağmen, çevre düzenlemesi bir türlü yapılmayan, ışıkları da akşamları, hava karardıktan sonra yakılmayan ve hatta kapıları da daha birkaç gün öncesine kadar kapalı tutulan Çifte Minareli Medrese’ye, erzurumdanhaberler.com’un ısrarlı takibi sonucunda Vali Seyfettin Azizoğlu sahip çıktı.

Genel Yönetmenimiz Öztürk Akkök’ün, “çatkapı” yaptığı ve Çifte Minareli Medrese ile ilgili bilgi verdiği Vali Seyfettin Azizoğlu’nun, sıcağı sıcağına telefonla Vakıflar Bölge Müdür Vekili Sedat Ayyıldız’ı arayarak, “Bundan böyle her akşam Çifte Minareli Medrese’nin ışıkları yakılı tutulsun” talimatını verdiği kaydedildi.

Birkaç gün önce, vatandaşların ısrarı üzerine ziyaretçiler için kapıları açılan Çifte Minareli Medrese’nin karanlık görüntüsü sürekli eleştiri konusu olmuş, yayın hayatına yeni başlayan erzurumdanhaberler.com, medresenin karanlık halini gündeme taşıyarak, “Bu tarihi mekanın ışıkları niye yakılmıyor?” sorusunu sormuştu.

Yapılan haberlere ve vatandaştan gelen taleplere, medreseden sorumlu kurum olan Vakıflar’ın duyarsız kalması üzerine harekete geçen Genel Yönetmenimiz Öztürk Akkök, Vali Seyfettin Azizoğlu’ndan, sözlü olarak makamında “ışıları lütfen yaktırın” talebinde bulundu.

Çifte Minareli Medrese’nin her şeyi hazır olmasına rağmen, ışıklarının yakılmamasına bir anlam veremeyen Vali Azizoğlu, gereğinin yapılması talimatını Vakıflar Bölge Müdür Vekili Sedat Ayyıldız’a verdi ve bu akşamdan itibaren Çifte Minareli Medrese’nin ışıkları yanmaya başladı. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ