$ DOLAR → Alış: 18,44 / Satış: 18,51
€ EURO → Alış: 17,76 / Satış: 17,83

CİNSEL İSTİSMAR TASARISI GERİ ÇEKİLDİ!

CİNSEL İSTİSMAR TASARISI GERİ ÇEKİLDİ!
  • 22.11.2016

27-tsr

TOPLUMDA “cinsel istismar” düzenlemesi olarak bilinen ve bugün TBMM’de görüşüleceği açıklanan tasarıyı Başbakan Binali Yıldırım,  “Toplumdaki mutabakatın tam anlamıyla sağlanamaması gerekçesiyle” komisyona geri çekileceğini açıkladı.

Atatürk Havalimanı’nda bir açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, “Cumhurbaşkanımız’ın çağrısı üzerine, milletvekillerinin konuyu daha detaylı olarak incelemesi için, Meclis’teki bu tasarıyı komisyona alıyoruz” dedi.

Binali Yıldırım, komisyona geri çekilecek düzenleme ile ilgili tüm tarafların görüşlerinin değerlendirileceğini ifade ederek şunları söyledi:

“Biz bir söz verdik. Prensibimiz sorunları torunlara havale etmemek olduğundan bu sorunu halletme kararı verdik. Bu nedenle bir girişimde bulunduk ve kanun teklifinde bulunduk. Birden bire ne olduysa kıyamet koptu. Neymiş, tecavüzcüye af geliyormuş. Böyle bir şey yok. Muhalafet partilerine uzlaşma çağrıları yaptık. Teklifiniz varsa getirin bu kanayan yara ortadan kalksın dedik. Bu çağrımız gerektiği gibi destek görmediği gibi bunu bir siyasi rant olarak kullandılar.

Toplumdaki mutabakatın tam anlamıyla sağlanması, Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine, milletvekillerinin konuyu daha detaylı olarak incelemesi için meclisteki bu tasarıyı komisyona alıyoruz. Komisyonda etraflıca bütün tarafların görüşleri değerlendirilip bu sorun çözüme ulaştırılacaktır. Bunu görmezden gelemeyiz. 3800 bu şekilde vaka var. Komisyonda muhalefetten de bir teklif gelirse düzenleme olgunlaştırılacak. Gelmezse sivil toplum kuruluşlarından, uzmanlardan gelen önerileri de dikkate alarak bu sorunu çözeceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ