$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,78 / Satış: 7,81

AYIBIN DA ÖTESİNDE!

AYIBIN DA ÖTESİNDE!
  • 20.07.2018

GEÇTİĞİMİZ yılın sonlarına doğru tarihi Aziziye Tabyaları’nın bulunduğu Topdağı’nın Güneydoğu ve Kuzeybatı’ya bakan noktalarına, Orman ve Suişleri Bölge Müdürlüğü tarafından, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nun da onayı ile iki adet kemerli kapı yaptırıldı. Kapılar, bahar aylarında iddiaya göre çıkan şiddetli fırtınada yıkıldı.

Yıkılan kapıların yerine yenilerinin yaptırılacağı zannedilirken, aradan geçen süre içinde geriye kalan molozların bile temizlenmemesi, gören herkese “Bu kadarı da fazla. Böyle duyarsızlık olamaz. Neden moloz yığınları temizlenmiyor, neden Aziziye ve Mecidiye Tabyaları’na gereken önem verilmiyor” dedirtti.

Turizm sezonun en hararetli ve hareketli döneminin yaşandığı bir zamanda, Aziziye ve Mecidiye Tabyaları’nı görmek amacıyla çok sayıda yerli ve yabancı turistin Topdağı’na çıktığını hatırlatan vatandaşlar, “Topdağı ve üzerinde bulunan tabyalar, tarihi önemi olan yerler. Buraların Gelibolu’dan farkı yok. Ama gelin görün ki, kimsenin umuruna değil. Yetkililer ne iş yapar, buralara gelip de işlerin yolunda gidip-gitmediğine bakmaz mı? Demek ki, kimse gelmiyor, kimse işleri takip etmiyor. Yoksa o moloz yığınları nasıl olur da bugüne kadar temizlenmez” diye sormaktan kendilerini alamadılar. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ