$ DOLAR → Alış: 5,99 / Satış: 6,01
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

ÇELEBİ HOCA ATATÜRK ÜNİVERSİTESİNDE

ÇELEBİ HOCA ATATÜRK ÜNİVERSİTESİNDE
  • 13.05.2018

http://www.cleode.fr/en/?how-do-i-finish-my-homework-really-fast - Dissertations and essays at most attractive prices. find basic tips as to how to receive the greatest dissertation ever Cooperate

Professional Essay Of High School Life. Content editing and proofreading editors. Book editing help for novels, manuscripts, fiction, nonfiction, and more. Buy essay online, ask write my dissertation and write my assignment. Custom Term Paper Asbestos Aspects with us. Best academic writing help! ATATÜRK Üniversitesi öncülüğünde açılan, yaşayan en meşhur hattatlardan Hasan Çelebi ile öğrencilerinin eserlerinin bulunduğu “Çelebi Hoca ve Talebeleri Hüsnühat Sergisi” için Erzurum’a gelen Hasan Çelebi, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’yı ziyaret etti.

Quality academic help from professional paper & click. Best team of research writers makes best orders for students. Bulletproof company Ziyaretin ardından 15 Temmuz MillÎ İrade Salonu fuaye alanında yapılan açılışa katılan Hasan Çelebi ile Rektör Çomaklı’ya, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’de eşlik etti.

Our team of PhD level writers offers quality go site solutions. Talk to us today and we can help with your dissertations at undergraduate http://mirchinews.net/depression-dissertation-esteem-self-service-umi/s Business Services Writing Letter. The classic guide. Letter Resume For Sales Associate Objective Writing Services. “Hat Sanatını Yüksek Noktalara Taşıyan Hattat Hasan Çelebi’dir.”

Custom papers for all levels . AllCustomPapers.com provides help in writing factually sound and aesthetically pleasing get link, books reports Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, açılışta yaptığı konuşmada, hattatların sanatın en yüksek maharetini sergilediğini söyledi. “Kur’an-ı Kerim Mekke’de indi, Mısır’da okundu, İstanbul’da yazıldı” sözünün Türk hattatların bu sanattaki üstünlüğünü göstermeye kâfi olduğunu ifade eden Çomaklı, şöyle konuştu: İşte bu sanatın gelecek halkalarını oluşturan büyük üstadlarından biri de kadim hat sanatını çok yüksek noktalara taşıyan, sayısız talebe yetiştirmiş ve hâlâ yetiştirmeye devam eden büyük hattat ve aynı zamanda hem şehrimiz muhterem Hasan Çelebi’dir.

Eserlerin ve değerlerin meydana getirilmesi kadar korunması, sahip çıkılması, yaşatılması da önemlidir. Tüm birikimlerin kayıt altına alınarak mirasa dönüştürülmesi Üniversitemizin bir yönetim prensibi olmuştur. Güzel Sanatlar Fakültemiz bünyesinde bulunan Geleneksel Türk El Sanatları bölümlerinde geleneksel sanatlarımıza yönelik eğitim verilmekte, söz konusu sanatlarımızın geleceğe taşınması hususunda devam zincirine her sene yeni halkalar eklenmektedir.” dedi.

Call us and say Do My Assignment, and our expert writers will provide you best academic writing work When you say go? “Geleneksel Sanatların  Yaşaması, Yaşatılması İçin Gerekli Tedbirleri Alıyoruz.”

Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü olarak, kültürel devamlılığın en önemli göstergelerinden biri olan geleneksel sanatların yaşaması, yaşatılması için gerekli tedbirleri aldıklarını dile getiren Çomaklı, söz konusu sanatlara ilişkin etkinlikleri daima desteklediklerini belirtti.

Kıymetli hattat Hasan Çelebi’nin ve talebelerinin ondan aldıkları feyzle gerçekleştirdikleri eserlerden oluşan Hat Sergisini, onur duyarak Atatürk Üniversitesinde açtıklarını dile getiren Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı: “Çelebi Hoca ve Talebeleri Hüsnühat Sergisi vesilesiyle kendilerine ve tüm sanatçı misafirlerimize tekrar hoş geldiniz diyor, bu serginin vücut bulmasında emeği geçen İnsan ve Medeniyet Hareketi Bahariye Sanat Atölyeleri Direktörü Meryem Güney Hanımefendi’den şükranlarımın kabulünü arz ediyorum. Teşriflerinizden dolayı siz kıymetli konuklarımıza kalbi muhabbetlerimi sunuyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Snokes Master Thesis Peter Kitchen hook - darleyfirm.com Hemşehrilerimin Hat  Sanatlarına İlgi Göstermesi Beni Çok Memnun Ediyor.

Hattat Hasan Çelebi ise serginin Erzurum’da açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Hemşehrilerinin hat sanatlarına ilgi göstermesinin kendisini çok memnun ettiğini aktaran Çelebi, “Unutulmuş olan bu sanatın ortaya çıkması ve halka mal edilmesi için bilmeden elimden geldiği kadar gayret ettim. Ama Cenabıhak mükâfatsız bırakmadı ve nihayetinde bu yayılmaya başladı, gelişti.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Rektör Prof. Dr. Çomaklı, Hattat Çelebi ile davetliler kurdeleyi keserek, serginin açılışını yaptı.
Protokol ile davetliler açılışın ardından sergiyi gezdi, Hattat Çelebi’nin de davetlilere eserleri tanıttığı sergi, Atatürk Üniversitesi 15 Temmuz Millî İrade Salonunda 25 Mayıs’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ