$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

ÇITA YÜKSELTEN YATIRIM

ÇITA YÜKSELTEN YATIRIM
  • 10.05.2017

PALANDÖKEN Belediyesi yeni hizmet binasını basın mensuplarına tanıtan Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, “Eski hizmet binamız depreme karşı dayanıklı değildi. Yaptıranlardan Allah razı olsun, bugüne kadar işimizi gördü. Ama artık bina yükümüzü taşıyamaz hale gelmişti” dedi.

İç tasarım ve tefrişatı ile birlikte 18 trilyon liraya malolan Palandöken Belediyesi Hizmet Binası, göz kamaştıran haliyle dikkat çekerken, “Bu yatırım, Erzurum’da çıtayı hayli yukarılara taşıdı” yorumlarını da beraberinde getirdi. Büyükşehir Belediyesi dahil, hiçbir belediye ve hatta kamu kuruluşunun böylesine modern görünümlü bir hizmet binasına sahip olmadığı görüşünde birleşen gazeteciler, “Umarız bundan böyle hizmet binaları insanın içini karartacak kalitesizlikte değil de, böylesine şık ve modern görünümlü olur” dediler.

İLÇENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRMEKTE KARARLI

Palandöken İlçesi’nin çehresini değiştirmeye kararlı olduğunu belirten Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, özellikle imar konusunda yenilikler yapacağını vurguladı. İlçenin binlik imar planlarının Büyükşehir Belediyesi’nde askıya çıkarıldığını hatırlatan Başkan Bulutlar, “Belediye olarak gücümüz yetse, ilçemizin girişinde bulunan ve uyuşturucu müptelalarının, arsızların, uğursuzların mekanı haline gelen eski hastaneyi alır, enkazını temizler ve Erzurum’a kazandırırım. O yerin mutlaka temizlenmesi gerekiyor. Belediye olarak, ilçe emniyet müdürlüğü binasını tamamlamak üzereyiz. Emniyet yeni yerine taşındıktan sonra, Trafik Tescil ve Denetleme Müdürlüğü olarak kullanılan binayı hemen sökecek ve nikah sarayımızın temelini atacağız. Bu arada kaymakamlık binası olarak da, terkettiğimiz belediye binasının yerini düşünüyoruz. İstesek orayı ihale yoluyla yüksek bir fiyata satarız. Ama Palandöken’in, gerçek anlamda ilçe olarak anılması için, kaymakamlık binasının buralarda olması gerekiyor” diye konuştu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ