$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,63 / Satış: 6,65

EĞİTİM MERKEZİNİN AÇILIŞINDA KURDELA KESME YARIŞI

EĞİTİM MERKEZİNİN AÇILIŞINDA KURDELA KESME YARIŞI
  • 14.09.2018

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi tarafından yaptırılan Prof. Dr. Rıdvan Canım Eğitim Merkezi’nin açılışında kurdela kesme yoğunluğu yaşanırken, fotoğraf karesine nasıl girdiği merak konusu olan bir çocuğun şaşkın bakışları, abartının boyutlarını gözler önüne serdi.

Sanayi semtinde yaptırılan eğitim merkezinin açılışına TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıdvan Canım ile çok sayıda belediye çalışanı katıldı.

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Canım, adının eğitim merkezine verilmesinden ötürü duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Başkanımız Mehmet Sekmen ve Erzurum Büyükşehir Belediye Meclisi böyle önemli bir yere adımı layık görmüş. Aile olarak onur ve gurur duyduk” dedi. Prof. Dr. Canım, on bini aşkın kitabın yer aldığı kütüphanesini de eğitim merkezine bağışlayacağını bildirdi. AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir de, “Rıdvan Canım Hocamız özel bir isimdir. Belediyemiz hayata geçirdiği yatırımlara isim verirken zirve isimlere en güzel vefa örneğini gösteriyor. Rıdvan Canım adı eğitim kurumuna çok güzel yakıştı” diye konuştu.

ESMEKLER İSTİHDAMA KATKI SAĞLIYOR
Açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de, belediyeciliğin doğumdan ölüme kadar hayatın bütününü kapsadığını kaydetti. Başkan Sekmen, daha sonra şöyle devam etti:
“- Erzurum’un edebi ve ilmi hayatına yaptığı hizmetlerle katkı sunan Prof. Dr. Rıdvan Canım hocamızın adını taşıyan eğitim merkezimizde kütüphane, derslikler, atölyeler, fitnes salonu, bilgisayar odaları ve birçok sosyal donatı birimleri bulunmaktadır. Şehrimizin ekonomik, sosyal ve kültürel hayatına renk katan Erzurum Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları, bugün gelinen noktada örgün eğitimi tamamlayan ve kent istihdamına yön veren bir konuma ulaşmıştır.”

RIDVAN CANIM İSMİ YADIRGANDI
Konuşmaların ardından, ESMEK’lerin 16’ncısı olan Prof. Dr. Rıdvan Canım Eğitim Merkezi’nin açılışı sırasında yaşanan telaş, fotoğraf karesine nasıl girdiği merak konusu olan küçük bir çocuğun şaşkın bakışlarına yansıdı.
Öte yandan, Erzurum’un sosyal ve kültürel hayatına katkı yapan yüzlerce Erzurum kökenli insan varken, yıllar önce Erzurum’dan ayrılan ve halen Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı görevini yürüten Edirne doğumlu bir bilim insanının isminin eğitim merkezine verilmesi de çeşitli çevreler tarafından yadırgandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ