$ DOLAR → Alış: 7,81 / Satış: 7,84
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

ERZURUM, NİHAYET KÜLTÜR MERKEZİNE KAVUŞUYOR

ERZURUM, NİHAYET KÜLTÜR MERKEZİNE KAVUŞUYOR
  • 20.06.2018

ERZURUM‘un en önemli eksiklerinden birisi olan ve işbaşına gelen yönetimler tarafından “er kısa zamanda giderilecek” denmesine rağmen, bugüne kadar gündeme bile gelemeyen kültür merkezi projesi, nihayet hayat buluyor. Kültür ve Turizm İl Müdürü Cemal Almaz, devasa bir projenin yapımına start vermeye hazırlandıklarını söyledi.

Bir “kültür ve medeniyet şehri” olarak tanımlanmasına rağmen, kültürel faaliyetlerin düzenleneceği bir merkezi olmayan ve benzer faaliyetlerin rast gele mekanlarda düzenlendiği Erzurum’da 14 bin metrekare alan üzerine bir merkez inşa edileceği müjdelendi.

Konuyla ilgili olarak erzurumdanhaberler.com’a açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm İl Müdürü Cemal Almaz, Erzurum Kültür Merkezi’nin Üç Kümbetmler Bölgesi’nde yapılacağını kaydetti.

Projeyle ilgili yer seçiminin yapıldığını ve işin ihale aşamasına geldiğini kaydeden Almaz, “Çok yakın bir gelecekte Kırmacı Mahallesi olarak da bilinen bölge. bir kültür ve turizm merkezi halini alacak. O bölgede 3 katlı olarak inşa edilecek kültür merkezinde, Devlet Tiyatrosu da hizmet verecek. Kültür ve Turizm il Müdürlüğü olarak biz de o binada hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Kültür merkezi binasında toplantı ve sergi salonları da bulunacak. Erzurum’un yıllardan beri eksiğini duyduğumuz merkezin onayı çıktı, proje hazır. Yakında ihalesini yapacağız” dedi. erzhaber

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ